Warunki otrzymania kredytu hipotecznego dla freelanceraLinki sponsorowane

Aż 10 banków działających w Polsce, deklaruje chęć udzielania kredytów hipotecznych dla przedstawicieli wolnych zawodów. Nikogo ta liczba nie powinna dziwić. Przecież wolni strzelcy zarabiają dość duże pieniądze-ich pensja znacznie przekracza średnią krajową. Brak etatu to dzisiaj żadna przeszkoda w zdobyciu obcego finansowania na zakup wymarzonego mieszkania. W tym celu przedstawiciele wolnych zawodów powinni się udać do banku z udokumentowanymi zarobkami- umowa zlecenie/umowa o dzieło.

Zdecydowana większość kredytodawców wymaga przedstawienia co najmniej 6 takich umów-maksymalnie 12. Bank szczegółowo analizuje wpływy pieniężne z tytułu wykonywania wolnego zawodu. np. pod kontem kosztu własnego uzyskania wynagrodzenia. Ważna wskazówką dla ubiegających się o kredyt hipoteczny jest odłożenie na przyszłość (do chwili przyznania kredytu) dużych jednorazowych wydatków np. zakup samochodu. Najlepiej jest zlikwidować limity w koncie, na karcie kredytowej i co najważniejsze spłacić powstałe wcześniej zobowiązania finansowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)
Warunki otrzymania kredytu hipotecznego dla freelancera, 8.0 out of 10 based on 2 ratings
1 grudnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Gwarancja Zysku” w ING Bank Śląski

ING już po raz trzeci proponuje swoim klientom produkt strukturyzowany we współpracy z ING TUnŻ. Mowa o Inwestycyjnym Planie Ubezpieczeniowym...

Zamknij