W jaki sposób emeryt może założyć konto banku?Linki sponsorowane

Emeryt ma takie same możliwości otwarcia rachunku jak pozostali klienci. Sposoby założenia konta dla seniorów wyznacza tradycyjna obsługa bankowa w placówce, bankowość elektroniczna i wizyta pośrednika bankowego w domu. Wpływ na decyzję seniora o otwarciu konta ma zapewne odległość od oddziału bankowego do miejsca zamieszkania i znajomość obsługi komputera.

Jeśli chodzi o placówki bankowe to instytucje wymagają od emerytów spełnienia kilku niezbędnych warunków. Mianowicie posiadanie statusu emeryta oraz dysponowanie dowodem osobistym. Czasami banki potrzebują decyzji stwierdzającej przyznanie emerytury-np. Bank BPS. Sprawa z założeniem konta w internecie wygląda następująco. Taki proces otwarcia rachunku umożliwia Bank Pocztowy, Bank BGŻ i Bank Zachodni WBK. Procedura wygląda bardzo podobnie:
należy wypełnić wniosek na stronie internetowej banku
potem czekać na kontakt z doradcą bankowym
ustalanie warunków umowy
podpisywanie dokumentów i odbiór karty płatniczej: w placówce banku, na poczcie(Bank Pocztowy) lub od kuriera

Istnieje także możliwość założenia konta przez telefon. Wówczas emeryt zostanie poproszony o podanie niezbędnych danych do wniosku. Dalsze etapy wyglądają tak samo jak w przypadku bankowości internetowej. Unikatowy sposób założenia ROR-u przedstawia Bank Pocztowy. Mianowicie wypełniony formularz można przekazać listonoszowi, który przekaże podpisany wniosek bankowi.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.5/10 (2 votes cast)
W jaki sposób emeryt może założyć konto banku?, 6.5 out of 10 based on 2 ratings
9 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto osobiste FM Bank

Informacje i opinie o kontach osobistych w banku FM Bank Rachunki oszczędnościowo- rozliczeniowe w FM Banku mogą być prowadzone w...

Zamknij