Ukryte koszty w kontach firmowychLinki sponsorowane

Treści umów bankowych często są niezrozumiałe dla przeciętnych wyjadaczy chleba. Sytuacja trochę się zmieniła w doniesieniu do umów kredytowych. Po wprowadzeniu nowej ustawy o kredycie konsumenckim, banki mają obowiązek szczegółowo informować klientów o wszystkich kosztach i warunkach kredytowych. Niestety banki pomimo statutu instytucji zaufania publicznego, nie w każdym obszarze rzetelnie informują klientów. Pewne zastrzeżenia można mieć w odniesieniu do ukrytych kosztów, w rachunkach firmowych. Skupmy się na najczęstszej operacji wykonywanej niewątpliwie przez przedsiębiorców-realizacja przelewu internetowego. Prawie we wszystkich bankach w Polsce, przelewy internetowe są darmowe.

Do ich realizacji potrzebne są(w zależności od upodobań klientów i procedury danego banku)hasła jednorazowe, hasła SMS-owe, bądź hasła wygenerowane przez specjalne urządzenia- tokeny. Niestety autoryzacja przelewu nie jest już darmowa-mniej więcej koszt rzędu 0,20 zł. Natomiast wydanie tokena to już kwota oscylująca wokół 50 złotych.
Inne przykłady ukrytych kosztów w kontach firmowych:
– zamknięcie rachunku firmowego
– zmiana taryfy i typu konta
– zablokowanie środków pieniężnych na rachunku

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
Ukryte koszty w kontach firmowych, 9.0 out of 10 based on 2 ratings
12 marca 2012


Podobne


Tagi , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto Click w Toyota Bank – rachunek bankowy dla młodzieży

Odpowiednie podejście dzieci do pieniędzy powinno być kształtowane przez rodziców od najmłodszych lat. Nie jest to prosta sprawa. Wszystko zależy...

Zamknij