Sztuczki Public Relations i reklamy Polskich banków – aktorzy w reklamach

Banki w walce o klientów posiłkują się przede wszystkim działaniami z zakresu public relations. Instytucje te dostrzegły, iż klient powierzy swoje oszczędności tylko tej instytucji finansowej do której ma zaufanie. To dlatego często doświadczamy akcje manifestacji odpowiedzialności banków w wymiarze społecznym. Każdy z nas zna slogany promocyjne Alior Banku: „Wyższa kultura bankowości” oraz Banku BPH: „Inwestujemy w relacje”.

Wartości, którymi kieruje się bank przekazywane są także poprzez jego logotyp. Na przykład ciemne barwy logo Noble Banku mówią o prestiżu i powadze usług. Natomiast żywe kolory w ING Banku Śląskim symbolizują aktywność, dynamizm i nowoczesność. W ostatnim czasie banki prześcigają się w wynajmowaniu celebrytów do promocji produktów finansowych. Jest to doskonały wabik dla klientów. Odpowiedni dobór znanej osobistości do promowania marki związany jest z pozytywnym transferem emocji. Na naszym rynku oprócz udanych bankowych kampanii promocyjnych m.in. z udziałem Marka Kondrata, Justyny Kowalczyk czy Szymona Majewskiego znane są także nieudane próby wykorzystania celebrytów.Chodzi tutaj o zatrudnienie Katarzyny Figury przez Eurobank lub Leo Beenhakkera przez Bank Zachodni WBK.

W dzisiejszych czasach wszystkie działania banków w zakresie public relations są dyskontowane przez opinie internautów. W sieci pod względem ilości opinii najpopularniejsze są: mBank, PKO BP, BZ WBK oraz ING Bank Śląski. Popularność tych banków wynika przede wszystkim z rzetelnej komunikacji z klientami. Widoczne jest to między innymi w stronach fanpage na Facebook.com- wymienione  powyżej banku nie wykorzystują tego narzędzia  do zmasowanej reklamy lecz do komunikacji ze swoimi klientami.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv