Social lending – pożyczki społecznościowe, prywatne w internecieLinki sponsorowane

W ostatnim czasie wzrasta w Polsce zainteresowanie pożyczkami społecznościowymi. Usługa social lending polega głównie na pożyczaniu pieniędzy nieznajomym za pośrednictwem Internetu. Mimo niskiego zaufania polskiego społeczeństwa do instytucji finansowej, idea ta znajduje coraz więcej zwolenników.

Pierwszy portal pożyczkowy Kokos.pl powstał w Polsce na początku 2008 roku. Portal, o którym mowa umożliwia zaciąganie pożyczek oraz inwestowanie wolnych środków pieniężnych. W celu korzystania z usług typu social lending  ,należy  się zarejestrować w serwisie i zweryfikować rachunek bankowy. Każda osoba w serwisie ma do wyboru dwa warianty: udział w aukcjach pożyczkowych albo złożenie indywidualnej oferty inwestorskiej (określenie warunków po jakich jesteśmy w stanie pożyczyć pieniądze innemu użytkownikowi).

Oferta portali pożyczkowych skierowana jest do osób nie mogących przejść przez biurokratyczną ocenę zdolności kredytowej w bankach. Social lending to również możliwość szybkiego zysku-niestety jest to dość ryzykowna inwestycja. Pomimo, iż portale pożyczkowe stosują różne zabezpieczenia np. umowy z firmami windykacyjnymi i weryfikacje tożsamości użytkowników.

Rynek usług social lending w Polsce jest mało rozwinięty (Polacy w ten sposób pożyczyli ok. 100 mln zł w ciągu 3 lat) i obecnie nie przynosi dużego zysku. Portale zarabiają głównie na prowizjach od transakcji-do 5 procent. Na rynku panuje kanibalizm, a z 8 tego typu rodzimych portali przetrwało zaledwie 6. Osoba fizyczna pożycza na portalu średnio 1500 zł. Maksymalne oprocentowanie pożyczki w sieci wynosi 23 procent-średnio 15 procent.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.3/10 (7 votes cast)
Social lending - pożyczki społecznościowe, prywatne w internecie, 8.3 out of 10 based on 7 ratings
1 czerwca 2011


Podobne


Tagi


6 opinie o Social lending – pożyczki społecznościowe, prywatne w internecie

  jestem zainteresowana pozyczka spolecznosciowa na 25 .000zł

  lidia
  2 czerwca 2011 o 10:25

  Jeśli to będzie pierwszy kontakt z usługą social lending, to trudno będzie uzyskać taką pożyczkę….podpowiem, iż własną wiarygodność na portalach można budować poprzez zaciągnięcie kilku małych pożyczek i bezproblemową ich spłatę

  mikołaj
  2 czerwca 2011 o 10:54

  Pożyczki social lending to nie pożyczki prywatne.
  Pożyczki prywatne to pożyczki udzielane pomiędzy 2 osobami z pominięciem kontroli. Pożyczki prywatne robią dużo szkody social lending.

  Social lending
  6 czerwca 2011 o 10:41

  Pilnie potrzebuję pomocy w wyjście z kłopotów finansowych.30.000 .Kto mi pomoże.

  Anna
  13 września 2011 o 17:00

  tutaj chce Pani uzyskać pomocy finansowej?

  lovefootball
  14 września 2011 o 08:49

  Czy ktoś mógłby polecić dobry serwis internetowy gdzie znajdę pożyczki prywatne ? Potrzebuję niedużo bo 5 tys. zł na rok. Chętnie z kimś ustalę oprocentowanie takiej pożyczki. Mam stałą umowę o pracę, jednak dla banków nie mam zdolności kredytowej.

  potrzebuję pożyczki społecznościowej
  12 września 2012 o 21:37

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
SKOK Wołowin

SKOK Wołowin to trzecia pod względem liczby członków i nagromadzonego kapitału Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Instytucja ta działa nieprzerwanie od 1...

Zamknij