Rodzaje polis oszczędnościowychLinki sponsorowane

Odsetek polskiego społeczeństwa, który dysponuje wolnymi środkami pieniężnymi rzadko decyduje się na pomnażanie kapitału za pomocą polisy ubezpieczeniowej. Jeśli chodzi o produkty ubezpieczeniowe to największe wzięcie mają: ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie komunikacyjne, polisa na mieszkanie. Częściowa nieufność Polaków wobec polis ubezpieczeniowych bierze się przede wszystkim z niewiedzy o tym produkcie.

Tymczasem polisy ubezpieczeniowe oprócz podstawowej funkcji zabezpieczenia kapitału na starość dają również szansę na zarobek. Eksperci rynku finansowego radzą, że w celach oszczędnościowych najlepiej jest wybrać ubezpieczenie na życie lub polisę posagową. Postaramy się Wam przybliżyć podstawowe cechy i rodzaje polis ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie na życie i dożycie: jest to produkt finansowy, który zabezpiecza finansowo bliskich posiadacza polisy w chwili jego śmierci. Ubezpieczenie na życie i dożycie może być także potraktowane jak dodatek do renty. Środki pieniężne o których mowa zostają wypłacone po ustalonym terminie(jeśli ubezpieczony nie umrze przed zapisanym w umowie terminem). Suma takiego ubezpieczenia może być ustalana oddzielnie dla ryzyka śmierci i dla dożycia.

Ubezpieczenie na dożycie: produkt ten jest przydatny w chwili, gdy potrzebujemy środków pieniężnych w wybranym momencie życia. W przypadku, gdy ubezpieczony dożyje określonego wieku to otrzyma świadczenie pieniężne(zwolnione z podatku Belki), które będzie się składało z sumy wpłat plus naliczone odsetki.

Ubezpieczenie posagowe:  polisa ta jest doskonałym wyborem dla osób planujących ułatwić start swoim dzieciom w dorosłe życie. Polisa posagowa może zostać wykupiona przez rodziców, dziadków, prawnych opiekunów lub innych upoważnionych osób. W chwili uzyskania pełnoletności dziecko otrzyma kwotę pieniężną, która została ustalona przy podpisywaniu umowy. Jest to także produkt zabezpieczający dziecko na wypadek zdarzeń losowych.

Polisa z funduszem kapitałowym: produkt skierowany do osób chcących zdobyć dodatkowe pieniądze, które będą mogli wykorzystać w przyszłości np. na emeryturze. W przypadku tej polisy sami możemy wybrać strategię inwestowania lub zdać się na wybór instytucji finansowej-fundusze modelowe. Część kapitału z polisy przeznaczona jest na zabezpieczenie wypłaty określonych środków w przypadku śmierci.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
22 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Get Bank

23 maja bieżącego roku Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na przejęcie przez Getin Holding S.A 100 procent akcji Allianz Bank Polska...

Zamknij