Po jakim czasie można zrefinansować koszty remontu mieszkania?Linki sponsorowane

Sam fakt dysponowania fakturami dotyczącymi remontu, nie jest jednoznaczny z możliwością otrzymania kredytu w postaci zwrotu poniesionych wydatków. Kluczową sprawą dla banków jest okres, w którym ponieśliśmy te wydatki. Tak się składa, iż w tym względzie wśród instytucji finansowych panuje duża rozbieżność. Banki zrefinansują nam wydatki remontowe, które zostały poniesione od roku do 6 lat wstecz. Większość instytucji preferuje 12 miesięczny okres, który minął od daty zakończenia remontu do chwili podpisania umowy kredytowej.

Wiele banków wydłużyło ten okres do dwóch lat np. Nordea Bank, Idea Bank, BNP Paribas oraz Bank BPH. Raiffeisen Bank uzależnia czas po jakim można zrefinansować koszty od rodzaju poniesionych wydatków. Okres ten w przypadku kosztów budowy domu wynosi 3 lata, zakupu mieszkania 2 lata, a remontu jeden rok. Pekao Bank Hipoteczny jest najbardziej elastyczny z listy banków działających w Polsce i obejmuje ofertą refinansowanie wydatków poniesionych nawet 6 lat temu.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Po jakim czasie można zrefinansować koszty remontu mieszkania?, 8.0 out of 10 based on 1 rating
25 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Czy do końca roku spadnie kurs euro?

Według licznych prognoz ekonomistów, do końca 2011 roku rekordowo wysoki kurs euro wobec polskiej złotówki powinien się obniżyć. Pierwszą oznaką...

Zamknij