Najlepszy kredyt na dom letniskowyLinki sponsorowane

W okresie wakacji mieszkańcy dużych miast masowo wyjeżdżają poza miasto. Przeciętny Polak najchętniej wybiera odpoczynek w domu letniskowym nad wodą. Niezłą alternatywą może być także wypad do własnego  domku na działce. Koszt budowy takiego domku wraz z gruntem oscyluje wokół kilkunastu tysięcy złotych. Nie każdego miłośnika „działek” stać na taki wydatek. W takich sytuacjach z pomocą mogą nam przyjść banki.

Wydawałoby się, iż zdobycie kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych przy dobrej zdolności kredytowej nie powinno stanowic problemu. Banki niechętnie udzielają kredytów hipotecznych na budowę domku letniskowego. Wiąże się to z jego sezonowym użytkowaniem. Banki tłumaczą się tym, iż miałyby problemu z upłynnieniem domu letniskowego w chwili niespłacania przez kredytobiorcę zobowiązania.

Kolejnymi ograniczeniami stosowanymi przez banki są limity związane z łączną kwotą pożyczki i z kosztem budowy w przeliczeniu na metr kwadratowy. Poniżej przedstawiamy trzy banki, które prezentują aktualnie najlepszą ofertę kredytową na budowę domku letniskowego.

1. Bank BGŻ (minimalna kwota kredytu to 20 tys. zł, brak limitu kosztu budowy w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy)
2. Bank BPH (indywidualne podejście w zakresie kosztów budowy na metr kwadratowy, dolna granica wartości kredytu hipotecznego wynosi 80 tys. zł)
3. Millennium Bank (każda budowa analizowana jest indywidualnie, jednak kredyt jaki tutaj uzyskami na dom letniskowy nie będzie niższy od kwoty 20 tys. zł)

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
Najlepszy kredyt na dom letniskowy, 8.5 out of 10 based on 2 ratings
25 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
W którym banku najlepiej rozłożyć na raty zadłużenie na karcie kredytowej?

Banki działające w Polsce nie stawiają oporu jeśli chodzi o rozłożenie na raty kredytu zaciągniętego na karcie kredytowej. Oferty w...

Zamknij