Najlepszy kredyt hipoteczny – na co zwracać uwagę i jak wybraćLinki sponsorowane

Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie finansowe, którego zabezpieczeniem jest hipoteka-ograniczone prawo rzeczowe na danej nieruchomości lub na określonych prawach np. na własnościowym spółdzielczym prawie do lokalu mieszkalnego. Instytucje finansowe udzielają kredytów hipotecznych głównie w celach mieszkaniowych (np. budowa domu, zakup mieszkania).

W wyniku zabezpieczenia hipotecznego, kredytodawca może zaspokoić swoje wierzytelności z danej nieruchomości. Polski sektor bankowy jest na tyle rozbudowany, że poszukując odpowiedniego kredytu hipotecznego można się zagubić w gąszczu ofert. Zatem jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?-takie pytanie zadaje sobie wielu z nas.

W celu znalezienia odpowiedzi na nasze pytanie można skorzystać z usług doradcy finansowego. Chcąc samemu podjąć tak ważną decyzje w życiu sugerujemy udać się  przynajmniej do 3 banków-jak wiadomo banki kierują się odmiennymi kryteriami podczas obliczania zdolności finansowej. Znając już kwotę o jaką możemy się ubiegać w bankach należy szczegółowo prześledzić koszty kredytu-zarówno te początkowe jak i towarzyszące klientom do końca okresu kredytowania. Warto zwrócić uwagę na takie pozycje kosztów jak: koszty notarialne, prowizja bankowa, marża, oprocentowanie kredytu, ustanowienie hipoteki(wpis do księgi wieczystej), wszelkiego rodzaju ubezpieczenia np. ubezpieczenie od zdarzeń losowych z cesją na rzecz banku. Kosztem towarzyszącym nam przez cały okres kredytowania będzie oprocentowanie, które jest ustalane w oparciu o stawkę WIBOR 3M i marżę.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (3 votes cast)
Najlepszy kredyt hipoteczny - na co zwracać uwagę i jak wybrać, 8.0 out of 10 based on 3 ratings
17 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jak obejść, ominąć Rekomendację S

Od początku 2012 roku, postępowanie wszystkich banków w Polsce znacząco utrudni naszym rodakom spełnienie marzeń o własnym mieszkaniu. Większość Polaków...

Zamknij