Kiedy trzeba spłacić kredyt studencki?Linki sponsorowane

Kredyt studencki ma za zadanie pomóc mniej majętnym studentom w zdobyciu wykształcenia. Jest to preferencyjny kredyt dla uczniów, który pozwoli żakom skupić się na nauce Posiadacze tego kredytu nie muszą się już obwiać, że nie starczy im pieniędzy chociażby na czynsz. Tak jak w przypadku każdego innego zobowiązania finansowego,  należy je uregulować. Spłata kredytu studenckiego rozpoczyna się po dwóch latach od daty ukończenia studiów. Natomiast okres tej spłaty trwa 2 razy dłużej niż czas, w którym korzystaliśmy z oferty kredytowej. Na przykład, gdy nasze studia trwały 5 lat i w trakcie nich korzystaliśmy z pieniędzy z banku, to okres spłaty wyniesie 10 lat.

Wysokość miesięcznej raty kredytu stanowi połowę kwoty jaką studenci otrzymywali podczas okresu nauki. Podczas służby wojskowej spłata kredytu jest odroczona. Także absolwenci, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej mogą odroczyć spłatę zobowiązania na rok. Przypominamy, że odsetki w kredycie studenckim kształtują się na poziomie połowy stopy redyskontowej weksli Narodowego Banku Polskiego i są płacone przez absolwentów tylko w czasie spłaty zobowiązania.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Kiedy trzeba spłacić kredyt studencki?, 9.0 out of 10 based on 1 rating
23 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Najlepsze konto bankowe dla tegorocznego maturzysty

Przyjęło się, że matura uznawana jest za egzamin dojrzałości lub za przepustkę do dorosłego życia. Dobrze zdany egzamin maturalny otworzy...

Zamknij