Kiedy bank może zablokować konto?Linki sponsorowane

Osoby korzystające z usług bankowych i będące dłużnikami wobec innych podmiotów, nagminnie spotykają się z problemem blokowania przez bank rachunku osobistego. Dotyczy to osób, które zalegają nawet z małymi płatnościami-nawet, gdy kwota pieniędzy znajdująca się na koncie przewyższa dług. W takich sytuacjach nie możemy wypłacić gotówki z bankomatu oraz zapłacić kartą. Szczególnie utrudnia to życie tym, którzy znajdują się za granicą-taką sprawę można wyjaśnić  jedynie osobiście w banku.

Według Komisji Nadzoru Finansowego praktyki banków dotyczące ograniczenia dostępu do pieniędzy swoim klientom są niedopuszczalne. Dlaczego więc tak się dzieje?. Otóż dana osoba może mieć kilka rachunków w różnych instytucjach finansowych. Dlatego z praktycznego punktu widzenia trudno jest ustalić, czy dłużnikowi inny bank wypłacił już środki pieniężne wolne od zajęcia.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.3/10 (4 votes cast)
Kiedy bank może zablokować konto?, 9.3 out of 10 based on 4 ratings
19 października 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Nowy Wiceprezes PKO BP – Andrzej Kołatkowski

Rada Nadzorcza PKO BP powołała Andrzeja Kołatkowskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu. Będzie on odpowiedzialny za obszar ryzyka i windykacji. Dotychczasowy...

Zamknij