Jakie warunki musi spełnić zagraniczny kredytobiorca?Linki sponsorowane

Nierezydentami z punktu widzenia prawa są osoby mające stałe miejsce zamieszkania za granicą. Każdy nierezydent ma zdolność do zaciągania zobowiązań oraz nabywania różnych praw we własnym imieniu. Zatem bycie obcokrajowcem nie eliminuje nas z możliwości zaciągnięcia np. kredytu hipotecznego w kraju innym niż nasza ojczyzna. W Polsce działa ok. 14 banków oraz innych instytucji finansowych, które udzielą finansowego wsparcia obcokrajowcom. Kredytobiorca-Obcokrajowiec jest wówczas zobowiązany do spełnienia szeregu wymogów.

Najczęściej banki wymagają aby potencjalny kredytobiorca był mieszkańcem państw członkowskich Unii Europejskiej, który dysponuje kartą pobytu lub obywatelstwem. Warunkiem koniecznym jest uzyskiwanie dochodów w walucie, o którą wnioskuje kredytobiorca. Nierezydent powinien przekazać dokładne informacje w oddziale danego banku lub na infolinii. W przypadku posiadania adresu korespondencyjnego w Polsce, należy upoważnić odpowiednią osobę do odbierania korespondencji. Zdarza się, że obcokrajowiec musi dysponować zezwoleniem administracyjnym na nabycie nieruchomości.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 4.0/10 (1 vote cast)
Jakie warunki musi spełnić zagraniczny kredytobiorca?, 4.0 out of 10 based on 1 rating
27 października 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Najtańsze konto osobiste – ranking Bankier.pl

Przed wyborem rachunku osobistego w banku powinniśmy określić własne potrzeby i preferencje związane z użytkowaniem konta. Na każdym kroku banki...

Zamknij