Jakie środki pieniężne nie podlegają egzekucji?Linki sponsorowane

W przypadku, gdy zalegamy z płatnościami, Urząd Skarbowy zajmuje daną wierzytelność oraz powiadamia o tym procederze bank dłużnika. Następuje zatem zajęcie długu z konta bankowego. Na wysokość egzekwowanej kwoty składają się należności plus odsetki za zwłokę powiększone o dodatkowe koszty egzekucyjne. Bank tym samym zobowiązany jest do przekazania na rzecz Urzędu Skarbowego środków pieniężnych z rachunku dłużnika do wysokości zajętej kwoty.

Warto wiedzieć jakie pieniądze są „wolne” od takiego postępowania. Zgodnie z prawem bankowym kwotami wolnymi od egzekucji są między innymi: zasądzone alimenty, renty odszkodowawcze, a w przypadku przedsiębiorców bieżące wypłaty wynagrodzenia pracowników (wraz z należnym podatkiem dochodowym i składkami ZUS).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
Jakie środki pieniężne nie podlegają egzekucji?, 8.7 out of 10 based on 3 ratings
19 października 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Jakie środki pieniężne nie podlegają egzekucji?

    Człowiek trochę pokręci się po internecie i dowiaduje się czegoś pożytecznego. Dobrze wiedzieć takie rzeczy. Mój były nie będzie teraz miał wymówki, że nie zapłaci alimentów, bo mu komornik zajął konto.

    Monika
    4 czerwca 2012 o 14:05

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Podatek Belki od zysków w IKZE

O systemie emerytalnym ostatnimi czasy jest niezwykle głośno. Ostatnio dołączyła do sporu także kwestia opodatkowania wypłat z IKZE, tym samym...

Zamknij