Jakie są koszty ubezpieczenia nagrobka?Linki sponsorowane

Żeby uruchomić ubezpieczenie nagrobka, należy dokupić odpowiednią opcję w polisie mieszkaniowej-w chwili zawierania umowy ubezpieczeniowej lub jako oddzielny produkt, gdy posiadamy już polisę mieszkaniową. Firmy ubezpieczeniowe ustalają koszt takiego ubezpieczenia w oparciu o wartość nagrobka, zakresu ubezpieczenia, bądź lokalizacji (opłata roczna waha się od 50 do 100 zł). Zdarza się również, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe określają koszt ubezpieczenia nagrobka jako procent wartości polisy mieszkaniowej-na przykład stawka od 1 do 2 procent).

Nagrobek ubezpiecza się zwykle na 12 miesięcy, natomiast umowa zaczyna obowiązywać następnego dnia po podpisaniu dokumentów(w chwili, gdy opłacona jest składka). W przypadku tej formy ubezpieczeniowej należy pamiętać o dostarczeniu ubezpieczycielowi aktualnych fotografii nagrobka. Dysponowanie takimi zdjęciami może się okazać kluczowym elementem określania strat jeśli dojdzie do uszkodzenia mienia.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
3 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Za co zatrzymano wiceprezesa BOŚ Banku?

Cały dzień serwisy finansowe są przepełnione niepotwierdzonymi informacjami dotyczącymi zatrzymania przez policję wiceprezesa BOŚ Banku. Polecenie zatrzymania Marka S. wydała...

Zamknij