Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu?Linki sponsorowane

Banki oraz inne instytucje finansowe oferują kredyty na różne cele. Środki pochodzące z obcego finansowania można przykładowo przeznaczyć na cele mieszkaniowe, na nowy samochód, na cele inwestycyjne lub na zakup sprzętu AGD/RTV. Każda procedura przyznawania kredytu rozpoczyna się od ustalenia naszej zdolności kredytowej. Na tym etapie kredytodawca będzie wymagał od nas przedstawienia odpowiednich dokumentów potwierdzających zdolność kredytową.

Chodzi między innymi o kopie podatkowych rozliczeń rocznych, zaświadczenie o dochodach, lub dane dotyczące obrotów na rachunkach bankowych-o te ostatnie dokumenty nie będą poproszone osoby ubiegające się o kredyt w banku, w którym posiadają ROR. Ważne jest także przedstawienie kredytodawcom dokumentów potwierdzających naszą tożsamość. Najczęściej wymagany jest dowód osobisty oraz drugi dokument np. prawo jazdy. W trakcie procedury kredytowej należy również dysponować dokumentami związanymi z przedmiotem kredytowania. W przypadku kredytów hipotecznych będzie to aktualny odpis z księgi wieczystej, wycena nieruchomości lub stosowne zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
17 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Do kogo należą polskie banki?

Polski sektor bankowy w 66 procentach należy do zagranicznych inwestorów. W ostatnim czasie najbardziej aktywnym na polskim rynku bankowym był...

Zamknij