Jak zwiększyć wiarygodność kredytową w bankuLinki sponsorowane

W ostatnim czasie zdolność kredytowa Polaków została poważnie obniżona. Ze względu na trudną sytuację na rynkach światowych, banki zaostrzyły politykę kredytową. Dodatkowo Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła nowe regulacje odnoszące się do procedur bankowych w zakresie udzielania kredytów. Mowa tutaj o Rekomendacji T, która wprowadziła limity miesięcznych wydatków na raty kredytowe dla gospodarstw domowych.

Obecnie chcąc uzyskać kredyt w banku należy przejść przez wymagający proces scoringowy. Podczas rozmowy z doradcą bankowym warto zwrócić uwagę na kilka istotnych wskazówek-informacji ważnych z punktu wiedzenia instytucji kredytującej. Mogą one zadecydować o pozytywnej weryfikacji kredytowej. Owe kluczowe informacje dla banków to między innymi:
– wysokość miesięcznych wydatków na utrzymanie domu
– podanie numeru stacjonarnego numeru telefonu(taka informacja powiększa wiarygodność klienta)
– ostatnia data zameldowania na pobyt stały
Ponadto banki mogą pozyskiwać dodatkowe informacje o klientach na popularnych portalach społecznościowych. Takie praktyki działania nie są jednak regułą.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.4/10 (5 votes cast)
Jak zwiększyć wiarygodność kredytową w banku, 9.4 out of 10 based on 5 ratings
10 kwietnia 2012


Podobne


Tagi , ,


Jedna opinia o Jak zwiększyć wiarygodność kredytową w banku

    Szukam pożyczki na korzystnych warunkach. Potrzebuję 4000 zł na mały remont, jednak w bankach odmawiają mi udzielenia, chociaż nigdy nie miałem zaległości, nie jestem w bik ani krd. Może podczas rozmowy udzielam jakiejś informacji, która dyskwalifikuje mnie od udzielenia pożyczki? Może czegoś nie powinienem mówić… tylko czego? Jak się przygotować do takiej rozmowy, żeby wszystko wyszło jak należy?

    szukam dobrej i taniej pożyczki
    18 września 2012 o 10:51

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyt gotówkowy z premią roczną w Eurobanku

Trwa wyścig w zdobywaniu klientów, bowiem osoba, która weźmie kredyt zwiąże się z bankiem na najbliższych kilka miesięcy czy nawet...

Zamknij