Jak wyjść z długówLinki sponsorowane

Jak wyjść z pułapki kredytowej? Kredyt konsolidacyjny
Kiedy miesięczne raty kredytowe przekraczają połowę naszego budżetu domowego to jest to poważny sygnał, którego zlekceważenie może doprowadzić do bankructwa. Zaciągając wiele kredytów w różnych instytucjach trudno jest nam potem dopilnować ich regulowania. Bezgraniczne trwanie w pętli kredytowej zazwyczaj kończy się tym samym- wizytą komornika lub w najgorszym wypadku licytacją domu.

W przypadku problemów natury finansowej zawsze warto jest udać się do instytucji kredytujących. Banki w ofercie posiadają kredyty konsolidacyjne-jest to połączenie kilku kredytów w jeden. Tym samym możemy obniżyć miesięczną ratę;jednak wydłuży się okres spłaty zobowiązania i wzrośnie koszt kredytu-powiększa się suma odsetek.

Konsolidować możemy różne produkty kredytowe: karty kredytowe, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe i hipoteczne. W procesie konsolidacji banki zazwyczaj wymagają od klientów zabezpieczenia hipotecznego(jeśli konsolidacji podlega m.in. kredyt hipoteczny to bank nie oczekuje kolejnej nieruchomości pod zastaw). Ustanawiana hipoteka nie musi być własnością kredytobiorcy- owa nieruchomość może należeć do rodziny lub znajomych. Wówczas potrzebna jest notarialna zgoda na ustanowienie hipoteki.

Udzielenie kredytu konsolidacyjnego przez banki poprzedzone jest dogłębną analizą sytuacji finansowej danego klienta. Taki proces jest dość kosztowny, gdyż towarzyszu mu przeważnie wycena nieruchomości. Na szczęście banki dają klientom pole do negocjacji w tym względzie i każdy kredyt konsolidacyjny traktowany jest indywidualnie. Wysokie koszty kredytu konsolidacyjnego mijały by się z jego głównym celem-wyjścia z pułapki kredytowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.8/10 (4 votes cast)
Jak wyjść z długów, 8.8 out of 10 based on 4 ratings
30 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Jak wyjść z długów

    Już kilka razy próbowałam wyjść z pętli zadłużenia, ale nic z tego. Ograniczyłam do maksimum wydatki. Wstępnie osiągnęłam równowagę, ale nie mogę przeprowadzić konsolidacji.
    Czy znacie jakieś pozabankowe formy konsolidacji ?

    Mam problemy finansowe
    1 lutego 2012 o 22:25

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Ubezpieczenie turystyczne – WARTA Travel

Ubezpieczenie dedykowane jest osobom, które zdecydowały się wziąć udział w krajowym lub zagranicznym wyjeździe. WARTA Travel składa się z trzech...

Zamknij