Jak wygląda spłata kredytu studenckiego?Linki sponsorowane

Przypomnijmy, że kredyt studencki udzielany jest na preferencyjnych warunkach przez 4 banki w Polsce. Do instytucji kredytujących zaliczamy Bank Pekao S.A. , PKO BP, Bank Polskiej Spółdzielczości oraz SGB Bank S.A. Warunki kredytowania są podobne, gdyż warunkuje je ustawa. Studenci po spełnieniu niezbędnych warunków otrzymują comiesięczne finansowe wsparcie w postaci 600 zł podczas każdego roku akademickiego. Atrakcyjne warunki kredytu wynikają z tego, że Bank Gospodarstwa Krajowego pokrywa odsetki w okresie studiów i 2 letniego okresu karencji w spłacie. Po tym okresie kredytobiorca spłaca zobowiązanie, którego stopa oprocentowania wynosi połowę stopy redyskontowej NBP.

Dowiedz się więcej o tym co oferuje kredyt studencki PKO BP

Dobra informacją dla studentów jest fakt, że spłata kredytu odbywa się dwukrotnie dłużej niż okres wypłat comiesięcznych środków. Zatem jeśli pobieraliśmy pieniądze na utrzymanie z banku przez 3 lata studiów (30 wypłat po 600 zł)to to spłata zobowiązania będzie odbywała się w postaci 60 rat.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)
Jak wygląda spłata kredytu studenckiego?, 8.3 out of 10 based on 3 ratings
3 października 2011


Podobne


Tagi


4 opinie o Jak wygląda spłata kredytu studenckiego?

  Najlepiej te pieniądze przeznaczyć na jakieś bezpieczne inwestycje. Ale w przypadku studenckiego życia to utopia;-)Najgorsze jest to, że po studiach trzeba spłacać ten dług-a z pracą wiecie jak jest!Nic tylko ukończyć studia w gronie najlepszych absolwentów i liczyć umorzenie zobowiązania….

  mexiko
  4 stycznia 2012 o 14:54

  Mogę polecić taki kredyt. Nawet na rozhulanie i przyjemne życie. Czasy studenckie są jedyne w swoim rodzaju i naprawdę warto poszaleć.
  Spłata takich rat to pikuś.

  Były student
  5 stycznia 2012 o 22:11

  Warto poszaleć… niby tak, ale potem trzeba to spłacić. Wolę już kombinować, żeby załapać się na jakieś stypendium. Tego przynajmniej nie trzeba spłacać 🙂

  Czarek
  11 czerwca 2012 o 13:30

  Super, naprawdę super pomysł te kredyty studenckie. Polecam brać i nie przejmować się na co wydawać.
  Jak potrzeba to oczywiście na przydatne sprzęty typu komputer, ale jak nie ma na co to zaszaleć.
  Później raty spłaca się naprawdę spokojnie.

  Najlepszy kredyt dla studenta
  15 września 2012 o 19:28

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konferencje dla przedsiębiorców w Banku DnB Nord

Firmy często stoją przed dylematem: jak pozyskać dodatkowy kapitał na inwestycje. Przeważnie wybór pada na kredyt gotówkowy. Jednak na rynku...

Zamknij