Jak podwyższyć przyszłą emeryturę?Linki sponsorowane

Jak podwyższyć przyszłą emeryturę? – Indywidualne Konta Emerytalne. Nie milkną echa ostatniego expose Premiera Donalda Tuska. Młode osoby są zaniepokojone faktem problemów finansowych z jakimi boryka się ZUS i perspektywą pracowania do 67 roku życia. Bowiem Donald Tusk zapowiedział podwyższenie wieku emerytalnego do 67 roku życia zarówno  w odniesieniu do kobiet jak i mężczyzn. Dodatkowo zmiany te nie dają 100 procentowej gwarancji otrzymania godziwej emerytury po wieloletnim okresie pracy. Wygląda na to, iż jesteśmy skazani na zatroszczenie się o wysokość przyszłej emerytury na własną rękę. Na szczęście rynek finansowy jest dobrze rozwinięty i zapewnia rozwiązanie tego problemu.

Jednym ze sposobów jest regularne odkładanie pieniędzy (ustalonej według naszego uznania procentowej wartości miesięcznego wynagrodzenia) na zwykłym koncie oszczędnościowym. Na przykład odkładanie co miesiąc kwoty 180 zł przez okres ok. 30-letni da nam w przyszłości emeryturę w granicach 2 tysięcy złotych. Wymaga to jednak samodyscypliny finansowej, a każdy z nas wie, iż jest to trudne do osiągnięcia. Z pomocą mogą nam przyjść Indywidualne Konta Emerytalne w ramach III filaru polskiego systemu emerytalnego. Takie konta oferuje większość instytucji finansowych w Polsce.

W ramach dobrowolnej formy oszczędzania na emeryturę, instytucje mogą zaproponować między innymi: lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne, inwestowanie na giełdzie. Wszystko zależy od poziomu ryzyka inwestycyjnego jaki zaakceptujemy. Poniżej przedstawiamy przykładową ofertę IKE w Banku BPH(12 subfunduszy, indywidualne decyzje o składzie portfela, możliwość bezpłatnej zmiany programu inwestycyjnego). Klienci mają dostęp do następujących subfunduszy:
– BPH Subfundusz Skarbowy
– BPH Subfundusz Obligacji 1
– BPH Subfundusz Obligacji 2
– BPH Subfundusz Obligacji Europy Wschodzącej
– BPH Subfundusz Stabilnego Wzrostu
– BPH Subfundusz Aktywnego Zarządzania
– BPH Subfundusz Selektywny
– BPH Subfundusz Akcji
– BPH Subfundusz Akcji Dynamicznych Spółek
– BPH Subfundusz Akcji Europy Wschodzącej
– BPH Subfundusz Nieruchomości Europy Wschodzącej
– BPH Subfundusz Globalny Żywności i Surowców

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
22 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Aktualne zasady Rodziny na Swoim

Do końca ubiegłego roku, udzielono ponad 136 tysięcy kredytów w ramach rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Dla niektórych rodzin, kredyt...

Zamknij