Jak naliczane są odsetki przy kredycie odnawialnym?Linki sponsorowane

Zasadniczą różnicą między standardową pożyczką gotówkową, a limitem kredytowym w rachunku osobistym jest sposób naliczania odsetek. W przypadku limitów w koncie, kluczową informacją dla banku jest fakt wielkości wykorzystania owego limitu. Bowiem odsetki są naliczane wyłącznie od wykorzystanej kwoty obcego kapitału. Utrzymywanie przyznanego limitu na nienaruszalnym poziomie nie niesie za sobą żadnych kosztów, oprócz prowizji za udzielenie i za odnowienie. Omawiana prowizja zwykle stanowi od 1 do 2 procent limitu kredytowego.

Można powiedzieć, że jest to w miarę tani sposób zabezpieczenia domowych finansów w odniesieniu do drogich kredytów gotówkowych. Choć nie zawsze jest to regułą. Banki co chwilę zalewają rynek promocyjnymi ofertami pożyczek. Gdy mamy na myśli jednorazowy wydatek na określony cel to optymalnym rozwiązaniem jest wzięcie standardowej pożyczki gotówkowej w banku.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 4.5/10 (2 votes cast)
Jak naliczane są odsetki przy kredycie odnawialnym?, 4.5 out of 10 based on 2 ratings
22 listopada 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto osobiste Nordea Bank

Informacje i opinie o koncie osobistym w Nordea Bank Polska S.A. Grupa finansowa Nordea jest dzisiaj prawdziwym liderem w bankowości...

Zamknij