Jak chronić oszczędności przed inflacją?Linki sponsorowane

Obecna inflacja w Polsce jest najwyższa od dziesięciu lat. W skali roku realnie tracimy 5 procent wartości oszczędności-zmniejsza się siła nabywcza pieniądza. Na szczęście rynek finansowy daje możliwość ochrony nagromadzonych środków przed „pożerającą” inflacją. Sposobów na ochronę kapitału jest kilka-w zależności od akceptowanego przez klienta ryzyka inwestycyjnego.

Zacznijmy zatem od bezpiecznych lokat terminowych. Wysokie oprocentowanie depozytu dwu miesięcznego oferuje Getin Bank. Jego Lokata Czerwca z dzienną kapitalizacją odsetek wynosi 5,70 proc. netto. Kolejnym bezpiecznym produktem inwestycyjnym, który możemy wybrać jest konto oszczędnościowe. Według portalu finansowego Bankier.pl, najlepsze konto oszczędnościowe w czerwcu znajdziemy w Banku BNP Paribas- Konto Więcej Oszczędnościowe z oprocentowaniem 5 proc. netto.

Większe zyski może nam przynieść ulokowanie pieniędzy w lokatę strukturyzowaną. Zysk w takim produkcie uzależniony jest od danego instrumentu bazowego. W przypadku Raiffeisen Banku inwestycja w półroczną lokatę strukturyzowaną oparta jest o cenę ropy naftowej. Tutaj możemy zarobić nawet 10 procent w skali rocznej-wszytko zależy od przyszłego popytu na ten surowiec. Inną opcją mogą być obligacje indeksowe emitowane przez Ministerstwo Finansów- ich oprocentowanie zrównane jest z bieżącym wskaźnikiem inflacji. Osoby o bogatym doświadczeniu i dużej odporności na ryzyko na pewno wybiorą Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jak chronić oszczędności przed inflacją?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
22 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyt gotówkowy ING Bank Śląski

Informacje i opinie o kredytach gotówkowych w banku ING Bank Śląski Banki kuszą klientów łatwym i szybkim dostępem do pożyczek...

Zamknij