Ile wynosi kwota egzekucji za niewywiązywanie się z umowy kredytowej?Linki sponsorowane

Większość społeczeństwa jest nastawiona negatywnie jeśli chodzi o usługi bankowe. Na niekorzyść banków wpływają przede wszystkim „ukryte” koszty niektórych produktów, skomplikowane procedury dokumentowe oraz ciągła walka(nie zawsze fair) o nowych klientów. Nieprawidłowości leżą nie tylko po stronie instytucji finansowych. Niektórzy klienci także nie wywiązują się z warunków umów- np. kredytowych. Wówczas klienci narażeni są na egzekucję komorniczą. Wielkość egzekucji ustalana jest w oparciu o następujący wzór : 2 razy kwota kredytu brutto plus 2 razy kwota odsetek.

W rzeczywistości banki naliczają kwotę egzekucji w oparciu o wykorzystaną kwotę zadłużenia, wszelkie opłaty, odsetki, prowizje oraz karne odsetki. Jeśli się okaże, że po obliczeniach klient jest winny bankowi kwotę wyższą niż egzekucja zapisana w umowie to bank musi skierować tą sprawę na drogę sądową(zwrot nadwyżki kwoty do egzekucji).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Ile wynosi kwota egzekucji za niewywiązywanie się z umowy kredytowej?, 9.0 out of 10 based on 1 rating
8 października 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Bank Zuno

Zuno Bank - internetowy bank Grupy Raiffeisen. W dobie kryzysu finansów publicznych w Europie, banki rozpoczynają zakrojoną na szeroką skalę...

Zamknij