Ile czasu trzeba czekać na wypłatę kredytu?Linki sponsorowane

Na rynku usług finansowych w Polsce jest wiele podmiotów oferujących pożyczki gotówkowe „od ręki”- kwotę, o którą się ubiegamy możemy otrzymać już po jednej wizycie w placówce. Opcja wypłaty środków „w kilka minut” jest zarezerwowana głównie dla parabanków oferujących kredyty gotówkowe z uproszczoną procedurą i bez zabezpieczeń.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku kredytów hipotecznych. Gdyż wypłata środków pieniężnych zależy przede wszystkim od terminu określonego w umowie kredytowej. Zazwyczaj jest to okres do trzech dni roboczych od złożenia stosownego zlecenia w banku. Warunkiem wypłaty wnioskowanych pieniędzy jest także sprawnie przeprowadzona procedura dokumentowa. Każdy potencjalny kredytobiorca jest zobowiązany do przedstawienia wymaganych przez bank dokumentów. W przeciwnym razie cała procedura kredytowa może się przeciągnąć do kilku miesięcy.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (3 votes cast)
Ile czasu trzeba czekać na wypłatę kredytu?, 9.0 out of 10 based on 3 ratings
17 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


2 opinie o Ile czasu trzeba czekać na wypłatę kredytu?

  Wszystko chyba zależy od wysokości pożyczonej kwoty. Gdy jest to kilka tysięcy, wypłacają od razu po otrzymaniu decyzji i nie ma znaczenia czy jest to bank czy parabank. Jednak w przypadku większych – np. pięciocyfrowych kwot zwykle trzeba czekać dłużej. W kasie nie zawsze znajdują się przecież takie duże sumy pieniędzy, więc trzeba się umówić z bankiem na konkretny termin odbioru gotówki.

  Marcin S.
  31 maja 2012 o 14:07

  Wszystko zależy od sytuacji. Przykładowo skorzystałem w Idea Bank z bezzwrotnej pożyczki i po podpisaniu wszystkiego czekałem jakieś 3 dni i na nowym koncie pojawiły się pieniądze.
  Innym razem brałem pożyczkę gotówkową w BPH i jeszcze tego samego dnia pieniądze były na koncie.

  Ile czasu trzeba czekać na kredyt
  5 grudnia 2012 o 14:56

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Czy wartość wkładu własnego może wpłynąć na oprocentowanie kredytu hipotecznego?

Zanim wybierzemy się do banków po kredyt hipoteczny, powinniśmy przeanalizować oferty kredytowe pod względem wskaźnika LtV. Wartość tego wskaźnika oblicza...

Zamknij