Filarum.pl – opinie o tej coraz bardziej rozwijającej się firmie

Filarum.pl to 3cia w kolejności firma pożyczkowa, po Vivusie i Wonga.com, która prowadzi bardzo intensywne działania reklamowe. Większość firm tego typu reklamuje się głównie w Internecie. Reklamy Filarum można zobaczyć z kolei nawet w telewizji, a te do tanich nie należą. Zatem można wnioskować, że za marką Filarum stoi spory kapitał. Marka ta należy do spółki Rapid Finance Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, która jest również posiadaczem marki Soho Credit.

filarumFilarum oferuje pierwszą pożyczkę gratis do 1000 zł na maksymalnie 30 dni. Nie jest to jakaś wyróżniająca się specjalnie oferta pierwszej gratisowej pożyczki, ale wiele firm udzielających pożyczek przez Internet w ogóle nie posiada w ofercie promocyjnej pierwszej pożyczki za darmo. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że pożyczając w jednej firmie należącej do tego samego właściciela np. w Filarum.pl nie możemy już potem wziąć pierwszej darmowej pożyczki w Soho Credit. Jeśli spróbujemy, to zostaną nam prawdopodobnie naliczone normalne odsetki i opłaty. Podobna zasada tyczy się takich firm jak NetCredit i Incredit, czy marek należących do Ferratum Bank – spółki zarejestrowanej na Malcie, która już od dłuższego czasu działa na rynku chwilówek internetowych między innymi pod takimi markami jak Ekspres Kasa, KasaTAK itp. Posiada też swoim pośredników np. Ofin.pl i jeżeli skorzystamy z jednej z tych firm, to w innej już nie przysługuje nam kolejna pierwsza darmowa pożyczka, bo nie będzie już pierwszą pożyczką w Ferratum. Niewiele osób o tym wie i często dają się nabrać na inna markę, nie zdając sobie sprawy, że pożyczają w tej samej firmie.

Proces wnioskowania o pożyczkę w Filarum.pl

Nie różni się od innych firm pożyczkowych. Wypełniamy wniosek, potwierdzamy przelewem na 1 grosz swoje dane i numer rachunku, na który przyjdą pieniądze z pożyczki i czekamy na decyzję. Po złożeniu wniosku skontaktuje się z nami telefonicznie konsultant Filarum w celu potwierdzenia danych. Decyzję powinniśmy otrzymać w 15 min – dostaniemy powiadomienie sms. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymujemy pieniądze na wskazane i zweryfikowane konto bankowe. Podany rachunek bankowy musi należeć do nas i nasze dane muszą się zgadzać. Nie może to być konto osoby trzeciej, członka rodzina, a nawet współmałżonka.

Żeby otrzymać pożyczkę w Filarum trzeba być w wieku od 20-76 lat. Trzeba być obywatelem Polski i posiadać adres zameldowania zlokalizowany na terytorium RP. Niezbędny jest też jak zawsze numer telefonu komórkowego i konto w banku w Polsce oraz adres e-mail.

Nasze zalecenia

Firmy tego typu są podobne do siebie, także tym razem nic nowego nie odkryjemy. Poza promocyjną pierwszą pożyczką gratis kolejne pożyczki są już drogie, mają wysokie oprocentowanie i opłaty. Jeśli nam potrzebna drobna kwota na krócej niż 30 dni, a wykorzystaliśmy już pierwszą pożyczkę w Vivus, czy Wonga, to można skorzystać z Filarum. Należy jednak pamiętać, że trzeba koniecznie spłacić taką pożyczkę przed upływem tych 30 dni, bo inaczej będzie nas sporo kosztowała i w ogóle nie będzie opłacalna. Jest to dobra pożyczka dla osób, którym na chwilę brakuje pieniądz, a wiedzą na 100%, że za moment będą je mieli np. z wypłaty. Jest to bardzo ważne, bo nie spłacając takich pożyczek można się wpakować w poważne problemy finansowe. Jak ktoś jest zadłużony, to zaciąganie kolejnej pożyczki jedynie pogorszy sprawę. Warto też sprawdzić, czy już kiedyś w przeszłości nie pożyczaliśmy jakichś pieniędzy od Rapid Finance Polska, tylko pod inną marką oraz pamiętać, że przelew ze spłatą trzeba wysłać wcześniej, a nie na ostatnią chwilę, bo musi mieć czas dojść na konto przeznaczone do spłaty.

Źródła:

  1. Filarum.pl
  2. antyhaczyk.blogspot.com/2015/09/filarum-pl-opinie-pierwsza-pozyczka.html „Filarum.pl – opinie. Pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo” – Blog AntyHACZYK
  3. forum.gazeta.pl
VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.7/10 (7 votes cast)
Filarum.pl - opinie o tej coraz bardziej rozwijającej się firmie, 8.7 out of 10 based on 7 ratings

One Reply to “Filarum.pl – opinie o tej coraz bardziej rozwijającej się firmie”

  1. Moim zdaniem Vivus lepszy, jak się wykorzystało już pierwszą pożyczkę, to można skorzystać z Filarum. Byle nie brać drugiej w tej samej firmie, bo są strasznie kosztowne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv