Czy złodziej może użyć naszej karty zbliżeniowej?Linki sponsorowane

Karty bezstykowe wydawane są aktualnie klientom wszystkich znaczących w Polsce banków. Koszty transakcji zbliżeniowych są zerowe. Posiadacz karty jedynie zobligowany jest do uiszczenia miesięcznej opłaty za używanie karty. Niestety w przypadku pytania postawionego na początku artykułu-odpowiedz jest niekorzystna dla posiadaczy kart zbliżeniowych. Bowiem każda osoba postronna dysponująca kartą może dokonać płatności w sklepie do kwoty 50 zł-po uprzednim wprowadzeniu przez sprzedawcę kwoty do terminala.

Większe płatności wymagają potwierdzenia transakcji kodem PIN. Dlatego kraje wprowadziły limity dotyczące wielkości jednorazowej transakcji zbliżeniowej. Na przykład w Europie 20 euro, w Wielkiej Brytanii 10 funtów, w Polsce do 50 złotych, a w Stanach Zjednoczonych 25 dolarów amerykańskich.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)
Czy złodziej może użyć naszej karty zbliżeniowej?, 8.0 out of 10 based on 2 ratings
21 listopada 2011


Podobne


Tagi


2 opinie o Czy złodziej może użyć naszej karty zbliżeniowej?

  Ale chyba istnieje możliwość zastrzeżenia takiej karty w chwili gdy stwierdzimy kradzież/zagubienie? Gorzej gdy w międzyczasie ktoś wyczyści nam już konto…

  Zastrzeżenie karty zbliżeniowej
  30 sierpnia 2012 o 12:16

   Oczywiście że taką kartę można zastrzec. Warto byłoby jeszcze sprawdzić w banku czy istnieje możliwość zabezpieczenia się przed obciążeniami do np. kilku godzin przed zgłoszeniem utraty karty. Wiem, że niektóre banki stosują coś takiego przy kartach kredytowych, tylko że to chyba kosztuje jakieś dodatkowe niewielkie pieniadze.

   karty zbliżeniowe
   30 sierpnia 2012 o 14:11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jak najtaniej przesłać pieniądze za granicę?

Kiedy chcemy przelać pieniądze za granicę to możemy skorzystać pośrednictwa banków lub firm oferujących takie usługi. Najważniejszym aspektem takiego przelewu...

Zamknij