Czy warto inwestować w towary i surowce?Linki sponsorowane

Z ekonomicznego punktu widzenia, rynek to miejsce zawierania transakcji kupna i sprzedaży. Na każdym rynku istnieją nabywcy(wykazujący popyt) oraz oferenci(wykazujący podaż). Mówiąc kolokwialnie, gdy popyt spotka się z podażą to kształtuje się cena kupna danego produktu. Istnieje bardzo dużo podziałów rynkowych. Jeden z nich zakłada istnienie rynku towarów, dóbr konsumpcyjnych, dóbr przemysłowych, usług, finansowego oraz czynników produkcji.

Skupimy się na rynku towarów. Giełdy towarowe umożliwiają inwestowanie przede wszystkim na kontraktach CFD. Jest to tzw. kontrakt zmian kursowych, który pozwala zarabiać na zmianach notowań cen towarów i surowców.
Jak wygląda przebieg takiej inwestycji?
Kontrakty CFD to transakcje o charakterze zlewarowanym. To znaczy, że jeśli nabywamy dany towar lub surowiec to nie musimy dysponować gotówką w pełni pokrywającą wartość kontraktu. Platformy foreksowe wymagają od inwestorów jedynie depozytu zabezpieczeniowego. Tutaj efekt wysokich zysków można uzyskać dzięki zastosowaniu dźwigni finansowej. Należy pamiętać, iż dźwignia działa także w drugą stronę. W najbliższym czasie atrakcyjną inwestycją mogą się okazać kontrakty na produkty roślinne. Według raportu „Agricultural Outlook 2011-2020” przygotowanego przez międzynarodowych ekspertów, wartość tych towarów będzie systematycznie wzrastać w perspektywie najbliższych 10 lat. Trafną inwestycją mogą być także surowce przemysłowe-od paru lat dobrze radzące sobie gospodarki Chin i Indii wykazują duży popyt na tego tupu produkty. Dodatkowym bodźcem skłaniającym do inwestycji w towary jest wartość indeksu surowcowego CBCI- stopy zwrotu tego indeksu znacząco przewyższają wartość indeksu WIG-20.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Czy warto inwestować w towary i surowce?, 9.0 out of 10 based on 1 rating
27 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Co to jest e-wallet? – portfel internetowy

E-wallet to produkt finansowy, który łączy w sobie funkcje rachunku osobistego i środka płatniczego. Jest to coś pomiędzy ROR-em, a...

Zamknij