Czy warto inwestować w obligacje banków spółdzielczych?Linki sponsorowane

Inwestycja w lokaty terminowe lub w obligacje cieszy się szczególnym zainteresowaniem w chwili panującej wysokiej inflacji oraz niepewności rynkowej. Taka forma lokowania pieniędzy jest bezpieczna i co więcej daje 100 procentową gwarancję zwrotu i pomnożenia zainwestowanego kapitału. Obecnie najlepsze depozyty na rynku dają możliwość zarobku na poziomie 7 procent brutto w skali roku.

Nie zapominajmy, iż mowa tu o promocyjnych ofertach lokat-banki w obecnych czasach prowadzą akcje depozytową, która podyktowana jest ryzykiem mniejszej płynności w europejskim sektorze finansowym. Wyższe oprocentowanie lokat niesie za sobą warunki jakie musi spełnić posiadacz danego depozytu. Między innymi chodzi o założenie rachunku w banku i lokowanie „nowych środków w banku”. Często się zdarza, że banki pozwalają na założenie tylko jednej promocyjnej lokaty.

Alternatywą mogą być równie bezpieczne obligacje banków spółdzielczych. Średnie oprocentowanie takich obligacji na polskim rynku wynosi ok. 7,72 procent. Największą zaletą obligacji banków spółdzielczych jest sposób ustalania stawek oprocentowania. Mianowicie wielkość oprocentowania wynika z wartości stawki WIBOR 6M plus marża. Zatem mamy tutaj pewność, że wysokość oprocentowania tych papierów wartościowych dyktują reguły rynku i nie jest ona ustaleniem najwyższej kadry w instytucjach finansowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 7.5/10 (4 votes cast)
Czy warto inwestować w obligacje banków spółdzielczych?, 7.5 out of 10 based on 4 ratings
3 października 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Czy warto inwestować w obligacje banków spółdzielczych?

    Czy możecie napisać jakie obligacje warto teraz kupić ? Interesuje mnie zainwestowanie 50 tys złotych na 3 lata. Gdyby ktoś dobrał coś odpowiedniego, to byłbym wdzięczny. Widzę, że obligacje ogólnie cieszą się dużym wzięciem. Za 3 lata planuję budowę domu, to wtedy chciałbym zrealizować lokatę.

    Jakie obligacje warto kupić ?
    1 października 2012 o 19:02

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Szukam pilnie skąd wziąć pieniądze – pożyczka bez bik w Profi Credit

Profi Credit - kredyty odnawialne bez banku. Spółka Profi Credit jest instytucją parabankową, która trudni się udzielaniem odnawialnych pożyczek gotówkowych....

Zamknij