Czy przedsiębiorca może wziąć kredyt mieszkaniowy na firmę?Linki sponsorowane

Każdy przedsiębiorca może wziąć kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości komercyjnej. Jednak musi się liczyć z większymi kosztami „hipoteki” niż w przypadku kredytu mieszkaniowego dla klientów indywidualnych. Banki zazwyczaj oferują firmom wyższą marżę-nawet o kilka punktów procentowych. Klienci firmowi nie mają również co liczyć na zerową prowizję.

Czym innym jest sytuacja, w której przedsiębiorcy planują kupić nieruchomość, której tylko część będzie przeznaczona na cele mieszkaniowe. Przykładowo przedsiębiorca buduje dom, w którym jedno piętro będzie przeznaczone na prowadzenie działalności gospodarczej np. osiedlowy sklep. Taką inwestycje można sfinansować posiłkując się „zwykłym” kredytem hipotecznym-taki jaki jest udzielany indywidualnym klientom. Najważniejszą rzeczą jest to, że banki ustalają limity dotyczące wykorzystywania powierzchni nieruchomości na cele mieszkaniowe i komercyjne. Banki w Polsce różnie podchodzą do tego typy kredytowania jednak ich wspólnym mianownikiem jest to, żeby część komercyjna nie przekraczała 50 procent powierzchni nieruchomości.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Czy przedsiębiorca może wziąć kredyt mieszkaniowy na firmę?, 8.0 out of 10 based on 1 rating
22 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Promocja na terminale do kart płatniczych w PKO BP

Prowadzisz firmę i chcesz zainstalować terminal? Skorzystaj z promocji w PKO Banku Polskim. Zamawiając takie urządzenie zostaniesz zwolniony z opłaty...

Zamknij