Czy prowizja jest wliczana do kosztów kredytu?Linki sponsorowane

Mimo nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim (która zacznie obowiązywać od 18 grudnia 2011 roku), wśród instytucji finansowych panuje odmienne zdanie co do zasadności wliczania prowizji do kosztów kredytowych. Zdania w tym względzie są podzielone, jednak niektóre banki w swoich praktykach zaliczają prowizje do kosztów całkowitych kredytów konsumpcyjnych-jest to ważne udogodnienie dla klientów bowiem koszty te można również skredytować.

Nowa ustawa o kredytach konsumenckich nakłada na banki między innymi bardziej szczegółowe obowiązki informacyjne (specjalne formularze z informacjami o całkowitych kosztach kredytowych przedstawiane klientom przed podpisaniem umowy). Niestety w nowelizacji nie istnieje już zapis o maksymalnym poziomie prowizji od udzielonego kredytu-dawniej prowizja nie mogła przekroczyć 5 procent. Ta zmiana rodzi pewne ryzyko. Radzimy uważać na oferty kredytowe z niskim, nominalnym oprocentowaniem-bowiem część kosztów kredytowych może zostać ukrytych w prowizji.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
12 stycznia 2012


Podobne


Tagi , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokata Powitalna – Meritum Bank

Meritum Bank wszedł na rynek z kolejną propozycją w ramach kampanii marketingowej „Przejdź do Meritum! Zrób to dla pieniędzy”. Bank...

Zamknij