Czy opłaca się założyć konto studenckie?Linki sponsorowane

Niektórych może dziwić sytuacja, że banki w Polsce nie mają zamiaru prowadzenia zażartej walki o każdego żaka. Tak na dobrą sprawę to duża grupa potencjalnych klientów, gdyż obecnie w Polsce studiuje blisko 2 miliony studentów. Widać, że banki walczą o  klientów „tu i teraz”, a nie w perspektywie najbliższych 5 lat. Warunki konta studenckiego nie są, aż tak korzystne jak w przypadku zwykłych rachunków osobistych. Wartością dodaną charakteryzują rachunki dla studentów oferowane w Banku Millennium: wydanie karty płatniczej Euro<26,; płacąc za nią 50 zł, można otrzymać dostęp do atrakcyjnych ubezpieczeń i wielu rabatów.

Podobną drogą poszedł Pekao S. A. , który oferuje studentom darmowy program ubezpieczeniowy assistance w ramach podróży zagranicznych. Toyota Bank poprzez konto studenckie chce nauczyć żaków oszczędzania i proponuje 5 procentową stawkę oprocentowania środków pieniężnych na koncie(dzienna kapitalizacja odsetek bez podatku Belki). ING Bank Śląski zdecydował się zachęcić studentów swoimi usługami bezpłatną kartą wirtualną(pomocne narzędzie w zakupach internetowych) oraz kartą debetową, w przypadku której można samemu wybrać szatę graficzną. Nasza rada jest taka. Lepiej jest założyć zwykłe konto osobiste w banku, gdyż obecna oferta kont studenckich nie obfituje w przywileje.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
29 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Nordea Bank – opcje dla klientów korporacyjnych

Wraz z dniem 4 lipca bieżącego roku Bank Nordea wydzielił dla klientów korporacyjnych specjalną sekcje na stronie internetowej. Wykonaniem tego...

Zamknij