Czy można wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?Linki sponsorowane

Trudno jest otrzymać w Polsce kredyt hipoteczny bez wkłady własnego. Mało jest gospodarstw domowych, które są wolne od zobowiązań finansowych w postaci kredytów gotówkowych. Coraz więcej przybywa w naszym kraju osób mających problemy ze spłatą kredytów-obecnie jest ich ok. 2 milionów. Dlatego banki starannie ustalają zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Paradoksalnie najwięcej dłużników ma problemy ze spłatą kredytów gotówkowych.

Natomiast najstaranniej regulujemy raty kredytów hipotecznych. Biorąc pod uwagę wszystkie banki działające w Polsce to na kredyt hipoteczny bez wkładu własnego możemy liczyć jedynie w pięciu z nich(Bank Pocztowy, Bank Pekao SA, Eurobank, Alior Bank, Polbank EFG). Odmowa finansowania zakupu mieszkania w większości banków podyktowana jest zbyt mocnym obciążeniem budżetu domowego zobowiązaniami finansowymi(wielkość miesięcznych zobowiązań przekracza 50 procent wynagrodzenia wnioskodawców). W przypadku posiadania środków pieniężnych na wkład własny, stajemy się dla banków bardziej wiarygodnymi klientami i nie poniesiemy dodatkowych kosztów zabezpieczenia spłaty kredytu. Podsumowując, najmniejszy problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego bez wkładu własnego będą miały osoby, których budżet domowy nie jest zbytnio obciążony innymi zobowiązaniami(np. przeciętne miesięczne wynagrodzenie nominalne brutto w sektorze przedsiębiorstw wynosi blisko 3600 zł brutto; przeciętna rodzina składa się z 3 osób; potencjalny miesięczny dochód  rodziny to 7200 zł brutto; zatem odmowę udzielenia kredytu hipotecznego w banku otrzymają rodziny, których budżet domowy obciążony jest kwotą oscylującą wokół 3600 zł miesięcznie).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)
Czy można wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?, 5.0 out of 10 based on 1 rating
27 października 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto firmowe FM Bank

Ważną grupą klientów dla FM Banku są podmioty z sektora MŚP. W dużej mierze to mikrofirmy są odpowiedzialne za poziom...

Zamknij