Czy można wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty?Linki sponsorowane

Działania największych organizacji płatniczych takich jak VISA lub MasterCard idą w kierunku rezygnacji z oferowania tradycyjnych kart płatniczych. Zjawisko to jest doskonale widoczne w Polsce. Polacy posiadają już blisko 6,5 milionów „plastików” w technologii PayPass- zbliżeniowej. Co więcej największe organizacje płatnicze wprowadziły do polskiego sektora bankowego innowacyjne narzędzia płatnicze w postaci breloków, naklejek bądź zegarków. Dodatkowo VISA i MasterCard przymierzają się do wprowadzenia płatności w telefonach komórkowych- tzw. technologia PayWave.

Firma Blue Media, która działa w branży IT zdecydowała się wprowadzić innowacyjne rozwiązanie systemowe w polskich instytucjach finansowych. Usługa Hal-Cash umożliwia przelanie pieniędzy do bankomatu sieci Euronet lub BZWBK, aby odbiorca mógł wypłacić środki pieniężne z bankomatu bez posiadania przy sobie karty płatniczej.

Aby dokonać takiego przelewu, nadawca musi się zalogować na stronie internetowej Blue Cash(zakładka Hal-Cash) oraz wypełnić specjalny formularz: między innymi podstawowe dane adresowe, numer telefonu komórkowego odbiorcy, kwotę przelewu oraz 4 cyfrowy numer PIN do zatwierdzenia transakcji. Koszt przelewu wynosi 10 zł, natomiast maksymalnie można przesłać 2 tysiące złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
Czy można wypłacić pieniądze z bankomatu bez karty?, 9.0 out of 10 based on 2 ratings
8 października 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyt hipoteczny ING Bank Sląski

Informacje i opinie o kredytach hipotecznych w banku ING Bank Śląski Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim otrzymał w 2011...

Zamknij