Czy można odwołać przelew bankowy?Linki sponsorowane

Systemy bankowości internetowej banków działających na polskim rynku są zazwyczaj przejrzyste i proste w obsłudze. Polacy coraz częściej opłacają rachunki za pomocą internetowego przelewu. Wielu użytkowników bankowości internetowej zastanawia się pewnie, czy można odwołać błędnie wprowadzony przelew?. Przed zrealizowaniem danego przelewu, bank wymaga od nas wprowadzenia do specjalnego formularza niezbędnych danych odbiorcy: przede wszystkim numeru rachunku bankowego oraz danych identyfikacyjnych. Jeżeli wprowadzane dane identyfikacyjne w stosunku do podanego numeru rachunku bankowego są rozbieżne to przelew zostanie zawieszony. Natomiast środki pieniężne zostaną przekazane na konto techniczne, a następnie wrócą do nadawcy przelewu.

W przypadku, gdy dany przelew obciąży rachunek nadawcy i zostanie uznany na koncie odbiorcy to także jest szansa na zwrot pieniędzy. Wówczas można się domagać zwrotu źle przekazanych pieniędzy  na drodze prawnej. Zatem przelew, który został zrealizowany ze zgodnymi danymi nie może być unieważniony. Banki zastrzegają sobie prawo do zmieniania przelewów tylko z przyszłą datą realizacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
22 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jakie są warunki kredytu ratalnego w mBanku- produkt mBank Raty

Kredyt ratalny na zakupy w Internecie mogą uzyskać zarówno stali klienci mBanku jak i posiadacze ROR-u w innej instytucji finansowej....

Zamknij