Czy marże w kredytach są zmienne?Linki sponsorowane

Marża przy kredytach bankowych to część składowa oprocentowania jakie oferuje instytucja finansowa. Nominalne oprocentowanie wszelkich kredytów złotówkowych najczęściej jest sumą ustalonej przez bank marży kredytowej i stawki WIBOR(oprocentowanie pożyczek na polskim rynku międzybankowym). Marża to dla klientów koszt udzielonego kredytu, a dla kredytodawcy zysk z pożyczonego kapitału. Przykładowo jak nominalne oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 8 procent, a trzymiesięczna stawka WIBOR jest na poziomie 4,7 to ustalona przez kredytodawcę marża wynosi 3,3 procent. Stawki WIBOR ulegają zmianie. Mianowicie od poniedziałku do piątku o godzinie 11 banki proponują oprocentowanie pożyczek na rynku międzybankowym.

Aktualna stawka WIBOR ustalana jest na podstawie propozycji banków(odrzucane są 2 najwyższe i 2 najniższe wartości oprocentowania). Wielu z nas zadaje sobie pytanie czy również marże kredytowe zmieniają się w trakcie umowy z bankami? Zarządy niektórych banków odgórnie ustalają oprocentowanie kredytów-w takiej sytuacji możemy się spodziewać zmian poziomu marż w trakcie okresu kredytowania. Jednak są i takie banki, które wyraźnie w umowie wskazują na stałą wartość marż(w takim przypadku mogą się one zmieniać wyłącznie w określonych sytuacjach np. niespłacanie rat w terminie).

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Czy marże w kredytach są zmienne?, 9.0 out of 10 based on 1 rating
11 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Zmiana warunków Nowego Konta Oszczędnościowego w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy podjął dość niespodziewaną i mało popularną decyzję. W czasach, gdy banki biją się o każdego klienta i gromadzą...

Zamknij