Czy każda firma musi mieć konto w bankuLinki sponsorowane

Patrząc na ustawę o swobodzie działalności gospodarczej w Polsce, nie wszystkie firmy są zobligowane do zakładania rachunku w banku. Z obowiązku posiadania konta firmowego zwolnione  są osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą tzw. samozatrudnienie. W takich przypadkach z racji optymalizacji kosztów, dobrym rozwiązaniem będzie pozostanie przy koncie osobistym.  Inaczej wygląda sprawa, gdy dane podmioty gospodarcze wykonują transakcje finansowe w kwotach powyżej 15 tysięcy euro.

Wówczas wcześniej wspomniana ustawa nie przewiduje żadnych wyjątków. Firmy na co dzień mają do czynienia z obowiązkowymi przelewami do ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Niestety banki powołując się na wewnętrzne przepisy uniemożliwiają wykonywania takich przelewów z rachunków prywatnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.7/10 (3 votes cast)
Czy każda firma musi mieć konto w banku, 6.7 out of 10 based on 3 ratings
20 lutego 2012


Podobne


Tagi ,


Jedna opinia o Czy każda firma musi mieć konto w banku

    Może doradzicie mi gdzie otworzyć rachunek firmowy ? Właśnie otwieramy spółkę z o.o. i potrzebujemy konto w dobrym banku, który realnie będzie mógł udzielić nam kredytu w koncie. Oczywiście za jakiś czas – nie koniecznie od razu.

    Jakie konto najlepsze dla firmy
    10 października 2012 o 10:16

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto firmowe Solista Biznes Lukas Bank

Informacje i opinie o kontach firmowych Solista Biznes w banku Lukas Bank S.A. Konta firmowe w Lukas Banku prezentowane są...

Zamknij