Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne?Linki sponsorowane

O pewnego czasu banki sukcesywnie wymieniają klientom standardowe karty płatnicze na karty zbliżeniowe. Umożliwiające dokonywanie szybkich płatności do 50 złotych bez podawania numeru PIN. Wśród Polaków istnieje nadal duża niewiedza dotycząca zarówno użytkowania jak i bezpieczeństwa tego środka płatniczego. Nadal stosunkowo mało terminali usługowo-handlowych obsługuje karty w technologi PayPass. Klienci wykazują największe obawy w związku z potencjalną możliwością skopiowania sygnału karty lub zapisanych na niej ważnych danych osobowych. Organizacje płatnicze takie jak VISA lub MasterCard, które emitują karty zapewniają nas, iż „zbliżeniówki” są w pełni bezpieczne.

Co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania kart zbliżeniowych(technologia PayPass)?
ograniczenie płatności zbliżeniowych do 50 zł(przy większych kwotach wymagane jest podanie PIN-u)
podczas realizowania płatności generowany jest jednorazowy kod, dlatego ponowne wykorzystanie go jest niemożliwe
co jakiś czas przy płatnościach zbliżeniowych wymagane jest wprowadzenie kodu PIN(na wypadek przechwycenia karty przez złodziei)

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.3/10 (4 votes cast)
Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne?, 6.3 out of 10 based on 4 ratings
20 lutego 2012


Podobne


Tagi ,


2 opinie o Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne?

  Same płatności są bezpieczne. Jednak można odczytać z kart podstawowe dane o użytkownikach, lub ich wyśledzić jeśli są chodzącymi antenami RFID. Wiele się mówi, jeszcze więcej domniema. Łatwo się przed tym zabezpieczyć wkładając swojego paypassa w folię albo w etui z folią. Można je kupić na allegro. Nazywa sie np. e-Leash.

  bezpiecznie
  28 lutego 2012 o 18:07

  Karty zbliżeniowe to naprawdę fajna sprawa. Widać to szczególnie w kolejkach sklepowych, gdzie na obsługę standardowej karty trzeba czekać kilkadziesiąt sekund. Karta zbliżeniowa to sekunda i po sprawie. Czy obawiać się o bezpieczeństwo ? Warto sprawdzać wyciągi i jak coś by się złego przydarzyło to można złożyć reklamację.

  Czy warto korzystać z kart zbliżeniowych
  21 września 2012 o 21:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Monety na okoliczność beatyfikacji Jana Pawła II

Jednym z podstawowych zadań Banku Centralnego w Polsce jest emitowanie znaków pieniężnych obowiązujących w Rzeczpospolitej Polskiej. Emitowane są banknoty i...

Zamknij