Czy emeryt może założyć konto w banku?Linki sponsorowane

Według Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce istnieje 9 milionowa grupa emerytów i rencistów. Jest to specyficzna aczkolwiek duża grupa potencjalnych klientów dla banku. Seniorzy przeważnie nie korzystają z usług bankowych. Jest to głównie wynik braku zaufania do tych instytucji i do elektronicznego pieniądza. Dużo emerytów twierdzi, że posiada zbyt mało środków, żeby otwierać rachunek bankowy. Jest to mylne rozumowanie.

Przecież emeryci i renciści otrzymują regularnie comiesięcznie dochody. Regularność wpływów przemawia najwięcej na korzyć seniorów. Obecnie na rynku swoją ofertę rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym dla seniorów posiadają: Bank Pocztowy, Bank BGŻ, Bank BPS i BZ WBK. Tylko połowa emerytów otrzymuje dochody na rachunek bankowy. Pozostała część seniorów korzysta z tradycyjnych przekazów pocztowych. Ministerstwo Finansów w Strategii rozwoju obrotu bezgotówkowego na 2009-2013 także ujęła seniorów. W myśl tej strategii po roku 2013, 90 procent rent i emerytur będą  przekazywane w formie bezgotówkowej. Przy okazji poszukiwania najlepszego rachunku bankowego, seniorzy powinni brać pod uwagę takie kwestie jak zniżki w aptekach, czy bezpłatne pakiety zdrowotne.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
8 września 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Jak ustalić kredyt ratalny na karcie kredytowej?

Tak jak w przypadku każdej decyzji dotyczącej wzięcia kredytu, należy się solidnie zastanowić i przeanalizować każdą opcję. Bowiem pomimo niskiego...

Zamknij