Czy bez historii kredytowej otrzymam pożyczkę?Linki sponsorowane

Niepewna sytuacja ekonomiczna w Europie sprawia, że banki bardzo szczegółowo analizują potencjalnego kredytobiorcę. Instytucje finansowe, chcą mieć pewność co do możliwości finansowych swojego klienta. Banki coraz częściej korzystają z raportów Biura Informacji Kredytowej. W lipcu br. BIK przekazał sektorowi bankowemu ponad 4 miliony raportów. Natomiast w tym roku banki posiłkowały się podczas opracowywania zdolności kredytowych klientów  informacjami z BIK-u już 22 miliony razy.

Nie ma ci się dziwić banki chcą wiedzieć wszystko o potencjalnych kredytobiorcach. Bowiem oprócz dotychczasowej historii kredytowej klienta  konieczne jest oszacowanie ryzyka związanego z udzieleniem obcego finansowania. Dobra historia kredytowa jest przepustką do otrzymania korzystnych warunków kredytowania. Wówczas klienci mogą liczyć ze strony banków na niższe oprocentowanie kredytu, uproszczone procedury, niskie prowizje. Brak owej historii kredytowej może się okazać przeszkodą w uzyskaniu dodatkowych środków pieniężnych- takie osoby nie są cennymi klientami dla banku. Dobrą historię kredytową można sobie zbudować poprzez regularną spłatę najmniejszego zobowiązania. Dzięki temu, że Biuro Informacji Kredytowej współpracuje z wieloma podmiotami finansowymi, nagromadzone informacje w bazie mają rzetelny i wiarygodny charakter. Obecnie BIK próbuje nawiązać współpracę z czołowymi bankami dla podmiotów gospodarczych. Biuro Informacji Kredytowej ma szansę stać się największą bazą informacyjną zarówno w odniesieniu do klientów indywidualnych jak i podmiotów gospodarczych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.0/10 (2 votes cast)
Czy bez historii kredytowej otrzymam pożyczkę?, 8.0 out of 10 based on 2 ratings
9 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Które banki posiadają wpłatomaty?

Wpłatomat to urządzenie, którego funkcjonalność jest odwrotna do doskonale nam znanego bankomatu. Jak sama nazwa wskazuje, wpłatomat przyjmuje wpłaty gotówkowe....

Zamknij