Co zrobić z kapitałem podczas spadków na giełdzie?Linki sponsorowane

W ostatnich tygodniach inwestorzy giełdowi panicznie pozbywają się akcji. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zaliczyła kilka sesji spadkowych pod rząd. Taka sytuacja nie jest obecna jedynie na warszawskim parkiecie. Na wszystkich giełdach europejskich i w Stanach Zjednoczonych zauważalna jest głęboka korekta. Taki stan rzeczy to wynik rosnących rentowności obligacji największych gospodarek w Europie(widmo niewypłacalności Grecji, Hiszpanii i Włoch) oraz niekorzystne wskaźniki gospodarcze Stanów Zjednoczonych.

Inwestorzy giełdowi powinni sami podjąć decyzje co zrobić z kapitałem podczas korekty. Wszystko zależy od ich indywidualnych strategii i objętego horyzontu czasowego inwestycji. Jedną alternatyw będzie na pewno wycofanie środków pieniężnych i przeniesienie ich do bezpiecznych aktywów. Ciekawym sposobem na przeczekanie spadków giełdowych może być inwestowanie w wino. W tym roku Polacy zainwestowali już w „bordowski trunek”, aż 50 milionów złotych. Takie inwestycje prowadzone są w naszym kraju przez firmę Wealth Solutions. W lipcu 2011 roku Dom Aukcyjny Abbey House w porozumieniu z Idea TFI rozpoczął pierwszą w tej części Europy subskrypcję certyfikatów funduszu inwestującego w obrazy i kolekcje sztuki. Rozwijane są także „egzotyczne formy” lokowania kapitału w autografy znanych ludzi, skrzypce wielkich mistrzów, znaczki pocztowe, zabytkowe samochody oraz cygara. Jednak fundusze pozwalające na takie inwestycje działają na razie w Europie Zachodniej.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
8 sierpnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Fundusze inwestycyjne w Lukas Banku

Fundusze to inwestycja o charakterze długoterminowym. Należą one do jednych z najbardziej zyskownych narzędzi na rynku pieniężnym. Wysokie stopy zwrotów...

Zamknij