Co zrobić, gdy zgubi się kartę do bankomatu?Linki sponsorowane

Jeśli zgubimy lub ukradną nam  kartę płatniczą to należy natychmiast ją zastrzec. W takich sytuacjach nie ma co zwlekać, gdyż karta może się znaleźć w niepowołanych rękach. Zatem w chwili utraty karty powinniśmy się skontaktować z naszym bankiem lub organizacją płatniczą, która wydała „plastik”. W pierwszej kolejności najlepiej jest przedzwonić pod numer autoryzacji karty.

Dla zainteresowanych numer ten znajduje się na samej karcie lub na umowie o kartę jaką zawieraliśmy z naszym bankiem. Powyższe kroki są bardzo ważne, ponieważ organizacje płatnicze typu Visa lub Master Card odpowiadają jedynie za wykonane transakcje bezgotówkowe do 150 euro. Dalsze koszty feralnego zgubienia karty pokryje bank jeżeli nie dopuściliśmy się kardynalnych zaniedbań.

Polacy coraz częściej korzystają z kart płatniczych ale ich zachowania w tym względzie nadal budzą wiele zastrzeżeń. Według badań TNS Pentor użytkownicy kart płatniczych w Polsce wykazują ryzykowne zachowania. Na przykład 16 procent użytkowników zapisuje numer PIN na kartkach i nosi je ze sobą, 30 procent posiadaczy kart wpisuje do bankomatu PIN w widoczny dla wszystkich sposób. Kolejnym ryzykownym zachowaniem jest to, że 40 procent z nas nie ustala dziennych limitów wypłat lub transakcji bezgotówkowych.

Spróbuj telefon do swojego banku znaleźć używając naszej wyszukiwarki banków jaką masz po prawej stronie 🙂

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.5/10 (6 votes cast)
Co zrobić, gdy zgubi się kartę do bankomatu?, 8.5 out of 10 based on 6 ratings
23 czerwca 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Co zrobić, gdy zgubi się kartę do bankomatu?

    Zgubiłem kiedyś kartę razem z całym portfelem. Nie przejmowałem się utratą gotówki, tylko właśnie karty. Na szczęście nie noszę przy sobie PINu, a do banku zadzwoniłem w ciągu kilku godzin, więc szybko ją zablokowali.
    Nową dostałem w ciągu zaledwie tygodnia

    Dominik
    25 maja 2012 o 14:05

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokata Wysoki Procent neoBANK

Informacje i opinie o lokatach Wysoki Procent w neoBANKu NeoBANK przygotował dla nowych klientów  ofertę lokaty z oprocentowaniem nominalnym w...

Zamknij