Co nam grozi po wpisaniu do Krajowego Rejestru Dłużników?



Linki sponsorowane

Jeśli znajdziemy się wśród blisko 800 tysięcznej rzeszy dłużników wpisanych do Rejestru Dłużników to mogą nas spotkać w życiu liczne utrudnienia. Warto na bieżąco regulować nasze zobowiązania gdyż z pozoru mały dług (np. niezapłacony mandat za brak biletu w komunikacji miejskiej) przysporzy nam wiele problemów. „Przeterminowane” zobowiązanie sprawi, że nie będziemy mieli kłopotu z otrzymaniem kredytu bądź pożyczki.

Wszystkie banki i pożyczkodawcy sprawdzają potencjalnych kredytobiorców, czy nie figurują w BIG-u jako dłużnik. Wówczas na pewno nie dokonamy zakupu na raty oraz nie podpiszemy umowy abonamentowej na korzystanie z telefonu. Podsumowując  po wpisaniu do Rejestru Dłużników ERIF stajemy się dla wszystkich instytucji finansowych niewiarygodnym klientem. Za pomocą specjalnego serwisu internetowego InfoKonsument.pl każdy z konsumentów może sprawdzić, czy ktoś nie wpisał go na listę dłużników oraz czy jakaś firma nie pobierała o nim danych z rejestru.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
Co nam grozi po wpisaniu do Krajowego Rejestru Dłużników?, 8.5 out of 10 based on 2 ratings
22 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Realizacja płatności masowych w Raiffeisen Banku

Raiffeisen Bank korzysta z outsourcingu w ramach Systemu Identyfikacji Płatności. Firmą współpracującą jest eSourcing. Jest to podmiot specjalizujący się w...

Zamknij