Co jest potrzebne do otrzymania kredytu samochodowego?

O tym jak popularny jest kredyt samochodowy w Polsce, świadczą statystyki. Tylko w III kwartale ubiegłego roku, banki udzieliły kredytów samochodowych na wartość 800 milionów złotych. Można śmiało powiedzieć, że instytucje finansowe szczególnie nie utrudniają klientom drogi do zdobycia pieniędzy na wymarzone auto. Jednak całkowite koszty „samochodówki” są duże, w niektórych przypadkach RRSO sięga nawet 33 procent.

Samochód jest specyficznym przedmiotem kredytowania, który szybko traci na wartości. Dlatego rozkładanie spłaty kredytu samochodowego na dłuższą metę jest niekorzystne. Jednak nie wszyscy wykazują zdolność kredytową na okres kilkuletni.

Podstawowe warunki, jakie banki wymagają przy kredytowaniu zakupu auta:
całkowita zdolność do czynności prawnych
odpowiednia zdolność kredytowa
przeważnie przyszły kredytobiorca musi być zameldowany w Polsce
stałe miesięczne dochody np. wynagrodzenie z tytułu świadczonej pracy, renta, emerytura, dochody z prowadzenia działalności gospodarczej lub inne udokumentowane źródło dochodów

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
Co jest potrzebne do otrzymania kredytu samochodowego?, 8.7 out of 10 based on 3 ratings

2 Replies to “Co jest potrzebne do otrzymania kredytu samochodowego?”

  1. Planuję w tym roku kupić używany samochód maksymalnie 2 letni. Szacuję jego wartość na 80tys zł. Oczywiście nie mam tyle i muszę wziąć kredyt. Wiecie może jaki bank udzieli mi najszybciej kredyt samochodowy bez zbędnych zaświadczeń – na uproszczonych warunkach ?

  2. W przypadku kredytu samochodowego, warto przed wzięciem skorzystać z takiej oferty, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Warto przejrzeć porównywarki finansowe i wybrać ofertę takiego banku, który zaoferuje nam najlepsze oprocentowanie. Pozdrawiam i zapraszam, Bartłomiej z Confrontera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv