Cesja z ubezpieczenia w kredycie hipotecznym – co to jest?Linki sponsorowane

Zaciągając kredyt hipoteczny w banku spotykamy się z zapisem „cesja z ubezpieczenia”. Nie jest to nic innego jak zabezpieczenie naszego zobowiązania wobec banku. Gdy doświadczymy losowego zdarzenia typu pożar lub zalanie(warunkiem jest by zajście to było objęte ubezpieczeniem), które obniży wartość kredytowanej nieruchomości to świadczenie ubezpieczeniowe wypłacane jest bankowi. Wówczas zostaje zmniejszone zadłużenie kredytu.

W sytuacji zniszczenia nieruchomości bank podejmuje decyzje o częściowej lub całkowitej wypłacie odszkodowania danemu klientowi. Kiedy kredytobiorca systematycznie reguluje swoje zobowiązania i zdarzenie losowe nie doprowadziło do całkowitego zniszczenia nieruchomości to świadczenie ubezpieczeniowe trafia na konto klienta. Można się spotkać także z wyjątkiem, że zniszczeniu uległo całe mieszkanie, a bank wypłaca ubezpieczenie w transzach-w zależności od postępu odbudowy domu. Zazwyczaj w chwili całkowitego zniszczenia nieruchomości dochodzi do rozwiązania umowy kredytowej, a świadczenie ubezpieczeniowe pokrywa zobowiązanie klienta. Warunkiem jest aby otrzymane przez bank ubezpieczenie nie przewyższało pozostałego do spłaty zobowiązania-Kodeks Cywilny zabrania bezpodstawnego wzbogacania się.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
Cesja z ubezpieczenia w kredycie hipotecznym - co to jest?, 7.0 out of 10 based on 1 rating
25 lipca 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Volkswagen Bank Polska S.A.

Informacje i opinie o banku Volkswagen Bank Polska S.A. Początek działalności operacyjnej banku przypada na dzień 30 lipca 1998 roku....

Zamknij