Bancassurance – ubezpieczenia w bankachLinki sponsorowane

Sektor bankowy oferuje szeroki wachlarz produktów finansowych. W ostatnich latach można zauważyć poszerzenie produktów bankowych o różnego rodzaju ubezpieczenia-począwszy od ubezpieczeń osobowych do ubezpieczeń majątkowych. Coraz bardziej staje się popularna bankowość ubezpieczeniowa- bancassurance.

To właśnie za pomocą tego kanału dystrybucji, Towarzystwa Ubezpieczeniowe generują największą sprzedaż polis-powoli do lamusa odchodzi efektywna sprzedaż agentów ubezpieczeniowych. Powiązania między bankiem, a Towarzystwem Ubezpieczeniowym przybierają różne formy. Mianowicie banki mogą posiadać większościowe udziały w TU, nawiązywać współpracę z TU lub tworzyć własne firmy ubezpieczeniowe. Bancassurance daję korzyści zarówno dla banków jak i klientów. Na przykład banki poprzez sprzedaż produktów ubezpieczeniowych stają się bardziej konkurencyjni na rynku usług finansowych, unowocześniają i poszerzają zakres usług.

W przypadku zalet na rzecz klientów to na pewno należy wspomnieć o oszczędności czasu klientów, kompleksowości i dostępności nowoczesnych rozwiązań finansowych w jednym miejscu. Rynek bankowości ubezpieczeniowych ma w naszym kraju podstawy do solidnego rozwoju na najbliższe lata. Jednym z podstawowych bodźców rozwojowych jest rosnąca świadomość ubezpieczeniowa Polaków oraz zmiany w OFE ( w niepokoju o wysokość swoich emerytur, Polacy wykazują zainteresowanie długookresowymi produktami oszczędnościowo-emerytalnymi). W bieżącym roku banki prowadzą akcję sprzedaży pakietów medycznych.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
Bancassurance - ubezpieczenia w bankach, 9.0 out of 10 based on 2 ratings
27 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto dla organizacji pozarządowych – Pakiet dla NGO w BOŚ Banku

Oferta BOŚ Banku zawiera rachunek bieżący dla organizacji pozarządowych. Wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe(NGO) oraz pozarządowe organizacje ekologiczne (POE) w ramach...

Zamknij