Vanquis BankLinki sponsorowane

Pod koniec marca bieżącego roku, Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na prowadzenie działalności kredytowej przez brytyjski parabank Vanquis Bank Limited. Oznacza to jeszcze większą konkurencję na polskim rynku instytucji pozabankowych. Być może nowy podmiot na rynku przyczyni się do obniżki kosztów tzw. kredytów na dowód. Bowiem na razie firmy pożyczkowe skutecznie omijają przepisy Ustawy antylichwiarskiej.

Większość kosztów tego typu pożyczek zawiera się w „dodatkowych opłatach”. Stąd w niektórych przypadkach rzeczywiste oprocentowanie pożyczek pozabankowych grubo  przekracza 80 procent. Dokładna data rozpoczęcia działalności przez bank Vanquis w Polsce nie jest jeszcze znana. Decyzja KNF-u zobowiązała Vanquis Bank do rzetelnego informowana klientów o warunkach zawieranych umów kredytowych i o szczegółach prowadzonej działalności. Parabank musi także zapewnić klientom swobodny dostęp do obsługi stacjonarnej.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 8.3/10 (4 votes cast)
Vanquis Bank, 8.3 out of 10 based on 4 ratings
5 kwietnia 2012


Podobne


Tagi , ,


4 opinie o Vanquis Bank

  To widzę, że rośnie konkurencja dla Providenta. Myślę, że to będzie duża korzyść dla zwolenników szybkich pożyczek pozabankowych. Spodziewam się tego samego co autor artykułu-obniżki tych horrendalnych kosztów pożyczonego kapitału. Moim zdaniem powinno się pojawić na naszym rynku jeszcze z parę firm pożyczkowych, mających siec oddziałów. Z tego co się dowiedziałem to Provident ma tego samego właściciela co Vanquis Bank. Szkoda, że nie możemy poznać szczegółów oferty brytyjskiej firmy pożyczkowej. Wiadomo tylko, że w Anglii rozdają na lewo i prawo wszelkie produkty kredytowe ;-)Dla naszego społeczeństwa może się to okazać zdradzieckie 😉

  firmy pożyczkowe
  5 kwietnia 2012 o 20:06

  Jeszcze na dobre nie zaczęli w Polsce działać, nie ma żadnych ofert, a już im robią antyreklamę. Na wp.pl czytałem, że oferowane przez ten bank pożyczki są bardzo drogie.
  Jeśli nie będą konkurencyjne do tego co już jest , to nie będą mieli szans na odniesienie sukcesu w tym biznesie.

  Pożyczki dla bezrobotnych
  8 kwietnia 2012 o 12:55

  Czy ktoś używał może już kart kredytowych Vanquis Bank ? Interesują mnie opłaty oraz oprocentowanie.
  Może wchodząc na rynek Polski zrobią jakieś dobre promocje, żeby do nich przenieść karty ?

  Karta kredytowa
  15 maja 2012 o 11:38

  Wydaje mi się, że Vanquis Bank jeszcze na dobre nie ruszył w Polsce. Sądzę, że oferta może wyglądać ciekawie jeśli nie przegną z opłatami za prowadzenie konta itp.
  Pamiętajcie jednak, że jak jesteście w BIK to kredytu tam też nie dostaniecie – to w końcu bank, a nie parabank.

  Jak wybrać najlepszy bank
  4 czerwca 2012 o 09:04

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Firmy ubezpieczeniowe w Polsce – przeważa kapitał zagraniczny

Na rodzimym rynku usług ubezpieczeniowych działa ponad 520 firm z zagranicy-przede wszystkim z Wielkiej Brytanii. Według Komisji Nadzoru Finansowego na...

Zamknij