Kasa SKOK StefczykaLinki sponsorowane

Informacje i opinie o Kasach SKOK Stefczyka

SKOK pod patronatem Franciszka Stefczyka zaczął działać na polskim rynku od 1993 roku. Początkowo kasa świadczyła usługi na rzecz pracowników przedsiębiorstw morskich z okolic Gdańska. W latach 90 SKOK Stefczyka po licznych fuzjach z innymi Spółdzielczymi Kasami, wyszedł z ofertą do szerszego grona klientów. Zaczęto otwierać oddziały SKOK-ów poza zakładami pracy.

Obecnie Kasa Stefczyka posiada ok. 350 placówek i obsługuje blisko 700 tysięcy klientów. 20 maja 2010 roku Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka zmieniła nazwę na Kasę Stefczyka. Dr Franciszek Stefczyk odegrał znaczącą rolę w niwelowaniu lichwy pieniężnej na terenie Polski w ubiegłym stuleciu. Do II Wojny  Światowej liczba zapoczątkowanych przez Stefczyka kas wynosiła 3500; do których należało 1,5 miliona osób. Po II Wojnie Światowej majątek kas został rozgrabiony. W 2000 roku Kasa Stefczyka otrzymała certyfikat zgodności systemu zarządzania z normą ISO 9002. Kasa Stefczyka działa na podstawie Ustawy z dnia 14 grudnia 1995 roku o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, Ustawy Prawa Spółdzielczego z dnia 16 września 1982 roku i na podstawie Statutu Kasy.

Aby stać się członkiem Kasy Stefczyka należy:

– wypełnić deklarację przystąpienia do kasy
– opłacić wpisowe: 35 zł
– wnieść  opłatę w wysokości 1 zł jako wkład członkowski
– wykupić przynajmniej jeden udział: koszt 50 zł
– wypełnić deklarację przystąpienia do Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej i zapłacić  roczną składkę w wysokości 4 zł

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.7/10 (3 votes cast)
Kasa SKOK Stefczyka, 6.7 out of 10 based on 3 ratings
27 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


5 opinie o Kasa SKOK Stefczyka

  Obecnie Kasa Stefczyczka przez działania swego Kierownictwa stała się pazerna na kasę od klientów.Dodatkowe ubezpieczenia, prowizje, dodatkowe wpisowe, itd. Nie jest to już SKOK dla pomocy obywatelom, ale wyzyskiwanie tychże – dla bogacenia się neoliberalnej kasty nowobogackich. Nic to nie ma z promocja dla Polaków.

  Z.Fiałek-Laskowski
  17 listopada 2011 o 20:45

  Niestety Kasy Stefczyka na tyle się rozwinęły, iż aspirują do przemiany w uniwersalny bank. Stąd widoczna walka o każdego klienta-podobna do banków komercyjnych. Jeszcze trochę i nie będzie to instytucja o charakterze parabanku!

  johny
  18 listopada 2011 o 15:30

  Ciekawe jak wpłynęła na obroty kasy skok stefczyka kampania reklamowa z ojcem Mateuszem, dla innych znanym jako Kuba Burski, a dla jeszcze innych jak Wolf ? 🙂 Moim zdaniem świetne posunięcie marketingowe podobnie jak w przypadku Getin Banku, który na swoją twarz wybrał Pana Kleksa 🙂 Trochę tu mało opinii i komentarzy o kasach skok stefczyka więc zachęcam innych do wypowiadania się.

  admin1
  24 listopada 2011 o 14:05

  jak to jest z sprawdzaniem biku w kasach skok stefczyka? gdzieś słyszałem, że własnie w skokach nie weryfikują bik-u i osoby ze złym bikiem mogą tam dostać pożyczkę? piszcie czy wie czy w kasach skok sprawdzany jest bik bo ja nie mam o tym zielonego pojęcia?

  czy skok stefczyka sprawdza bik
  15 maja 2012 o 11:11

  Chyba najpopularniejsza Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa naszym kraju. Z tego co słyszałem to SKOK Stefczyka ma porównywalną liczbę klientów ze średnim bankiem w Polsce. Nie na darmo KNF zastanawia się nad przyłączeniem do systemu bankowego Spółdzielczych Kas. Byłaby to bardzo sensacyjna wiadomość dla całego sektora finansowego w Polsce. Nie wszyscy jednak będą się z tego cieszyć. Wiele osób straci szanse na dostęp do szybkich i na uproszczonych zasadach kredytów.

  SKOK na bank
  16 maja 2012 o 14:51

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Zmiany w Rekomendacji T

Komisja Nadzoru Finansowego podała do publicznej wiadomości dość zaskakującą wiadomość. Nadzór Finansowy bierze pod uwagę dokonanie korekt w Rekomendacji T....

Zamknij