Fundusze inwestycyjne w Lukas BankuLinki sponsorowane

Fundusze to inwestycja o charakterze długoterminowym. Należą one do jednych z najbardziej zyskownych narzędzi na rynku pieniężnym. Wysokie stopy zwrotów sprawiają, iż musimy się liczyć ze znacznymi wahaniami notowań poszczególnych funduszy. Osoby o małej akceptowalności ryzyka wybiorą  zapewne produkty depozytowe (z gwarantowaną stopą zwrotu). Posiadacze jednostek funduszy inwestycyjnych mają pełną kontrolę swoich oszczędności. W każdej chwili można zmienić politykę inwestowania (swoboda dokupienia kolejnych jednostek uczestnictwa, zażądanie odkupienia jednostek od funduszy, bądź przeniesienie środków do innego subfunduszu). Warunkiem rozpoczęcia inwestowania w Funduszu LUKAS jest podpisanie zlecenia otwarcia rejestru i zlecenie nabycia. Lukas Bank przygotował trzy strategie oszczędzania:

1. Inwestuję (długoterminowy charakter oszczędzania, możliwość osiągania wysokich zysków, decyzje inwestycyjne podejmują specjaliści, minimalna wpłata to 1000 zł, fundusz pobiera opłaty za zakup i umorzenie jednostek uczestnictwa, minimalna kwota dokupienia jednostek to 500 zł)
2. Systematycznie oszczędzam (dla osób, które nie mają możliwości odkładania jednorazowo dużych kwot pieniężnych, brak opłat za zakup jednostek, minimalna odkładana miesięcznie  kwota to 100 zł,
3. Systematycznie oszczędzam dla dziecka (program przeznaczony dla osób chcących ułatwić swoim dzieciom wejście w dorosłość)

Lukas Bank daję dostęp do następujących funduszy:

– LUKAS Lokacyjny (inwestowanie 100 procent aktywów w obligacje, bony skarbowe, listy zastawne itp.)
– LUKAS Stabilnego Wzrostu (maksymalnie 70 procent aktywów jest inwestowana w papiery dłużne, resztę kapitału subfundusz inwestuje w akcję spółek giełdowych)
– LUKAS Dynamiczny Polski (struktura inwestycji- co najmniej 20 procent w papiery dłużne oraz od 40 do 70 procent w akcje spółek giełdowych)
– LUKAS Akcyjny (od 66 do 100 procent inwestycja w akcje i instrumenty o podobnym charakterze; natomiast do 34 procent środków subfundusz inwestuje w papiery dłużne)
– Lukas Akcji Nowej Europy (inwestycja od 66 do 100 procent w akcje i instrumenty finansowe krajów Europy Środkowej oraz Wschodniej; do 34 procent kapitału przeznaczone jest an inwestycje w papiery dłużne)

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
Fundusze inwestycyjne w Lukas Banku, 6.0 out of 10 based on 1 rating
14 kwietnia 2011


Podobne


Tagi


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Najlepszy kredyt na nową Toyotę

Toyota Bank przygotował w okresie letnim atrakcyjną ofertę kredytów na nowe modele Toyoty. Do końca lipca bieżącego roku klienci mogą...

Zamknij