Lokaty PKO BPLinki sponsorowane

Informacje i opinie o lokatach w banku PKO BP

Lokata jest produktem finansowym z gwarancją kapitału.  Bezpieczeństwo tej inwestycji sprawia, iż cieszy się ona szerokim zainteresowaniem wśród Polaków. Banki nie płacą obecnie dużo za powierzone środki pieniężne przez gospodarstwa domowe. Najwięcej oprocentowane są lokaty o krótkim terminie zapadalności-poniżej roku. Natomiast w dłuższej perspektywie banki przewidują scenariusz obniżki stóp procentowych w naszym kraju-stąd niskie oprocentowanie lokat o dłuższym terminie trwania inwestycji.

Na koniec lutego 2011 roku indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł o 3,6 % w skali roku. Ekonomiści przewidują, iż inflacja na koniec 2011 roku wyniesie 3,4 %. Lokata terminowa w banku PKO BP o najkrótszym czasie zapadalności (3 miesiące) jest oprocentowana 3,8 % w skali roku. Zatem realne oprocentowanie w skali roku Lokaty 3+3 wynosi -0,32 %. De facto poprzez 3 miesięczną lokatę w PKO BP gwarantujemy sobie realną  stratę powierzonego bankowi kapitału. W przypadku lokaty 3+3 nie są pobierane dodatkowe opłaty związane z otwarciem i likwidacja depozytu. Kontynuacja lokaty na kolejne 3 miesiące, wiąże się ze wzrostem stopy zwrotu z inwestycji do 4 % w skali roku.

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 4.6/10 (5 votes cast)
Lokaty PKO BP, 4.6 out of 10 based on 5 ratings
22 marca 2011


Podobne


Tagi


4 opinie o Lokaty PKO BP

  Lokata na której się traci. Szkoda, że ludzie nie myślę i nie potrafią policzyć tylko łudzą się, że jeśli to największy Polski bank to na pewno jest to dobra lokata. Ja bym lokaty w PKO BP nigdy nie założył, ale jesli macie na ten temat inne opinie to piszcie swoje komentarze.

  admin1
  3 grudnia 2011 o 12:14

  Według mnie to jedna z najgorszych ofert na rynku. Lokaty w PKO BP są chyba przeznaczone dla emerytów.
  Każdy, kto choć trochę myśli teraz inwestuje w złote sztabki.

  Najlepsze lokaty
  29 grudnia 2011 o 15:32

  Mam konta w trzech bankach,lecz PKO.BP jest najgorszym z nich tak pod względem obsługi klienta,lokat terminowych i za kazde otworzenie szuflady przez panienkę bankową niemała prowizja,oprocentowanie RORu 00000001%,bank dla starych ludzi,emerytów co zadufani zapatrzeni nie widzą innych lepszych banków.Bank jak będzie chciał to ci wypłaci żądana sumę,lub odeśle do innego oddziału.Koniec z oszczedzaniem w nim.

  Jerzy
  12 stycznia 2012 o 18:51

  PKO BP wciąż jeszcze tkwi w poprzedniej epoce z ofertą dla ludzi, którzy boją się skorzystać z usług innych banków, bo przez cały okres PRLu nie znali niczego innego poza PKO. Plusem jest, że zmieniła się tam obsługa – zamiast wrednych bab w okienku są całkiem miłe panie… ale one nie są w stanie zrekompensować tego, że oszczędzanie w tym banku po prostu się nie opłaca.

  Hanka
  24 maja 2012 o 10:06

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Kredyt Bank sponsorem kadry narodowej żeglarzy

Nie da się zaistnieć w profesjonalnym sporcie bez finansowego wsparcia. Sportowcy muszą się skupić na treningach, a nie na sprawach...

Zamknij