Lokaty Idea BankLinki sponsorowane

Informacje i opinie o lokatach w banku Idea Bank S.A.

W najbliższym czasie należy spodziewać się działań naszego Rządu na polu obniżania długu publicznego. Obecnie dług publiczny w Polsce wynosi 54,2 % PKB. Komisja Europejska nałożyła na Polskę procedurę nadmiernego deficytu. Już teraz jesteśmy świadkami podwyżki podatku VAT, a do końca lipca z ofert banków mają zniknąć lokaty jednodniowe-bez Podatku Belki.

IDEA Bank przygotował korzystny produkt inwestycyjny. Jest to Lokata Idealna. Oprocentowanie tego produktu finansowego oprocentowane jest w zależności od czasu trwania inwestycji. Klienci mogą wybierać lokaty  na okres 3,6, 12,24 i 36 miesięcy. Efektywność tej lokaty polega na codziennej kapitalizacji odsetek. Lokat Idealnych można otworzyć wiele. Należy pamiętać tylko, iż dla kwoty inwestycji powyżej 14 tys. zł stracimy możliwość korzystnego zaokrąglania kwoty podatku od dochodów kapitałowych, który w tym przypadku wynosi 0 zł. Oferta skierowana jest nie tylko dla posiadaczy kont osobistych w IDEA Banku. Jest to wygodny sposób założenia lokaty bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć wniosek online i dokonać odpowiedniej wpłaty na wskazane przez bank konto. Natomiast potwierdzenie założenia lokaty można uzyskać w formacie PDF lub papierowej.

Lokaty bankowe w banku Idea Bank S.A. – główne cechy:

– kwota inwestycji od 1000 zł do 14000 zł
– oprocentowanie w skali roku 4,43 %- 5,70 %
– codzienne naliczanie odsetek
– dostęp do środków online przez 24 h

Zapraszamy do pisania własnych opinii i komentarzy na temat lokat bankowych w banku Idea Bank

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 4.8/10 (22 votes cast)
Lokaty Idea Bank, 4.8 out of 10 based on 22 ratings
18 marca 2011


Podobne


Tagi


16 opinie o Lokaty Idea Bank

  Radziłbym dużą ostrożność z tym bankiem. Jest to instytucja czysto wirtualna. Nie ma żadnej placówki i niezbyt dobrze działający system operacyjny. Założyłem lokatę 2.05.2011 i do tej pory nie mam dostępu do niej. Wielokrotna próba wysłania sms-a z hasłem do konta, zakończona niepowodzeniem. Z innych banków sms-y przychodzą bez problemu. Rozmowy telefoniczne niczego nie zmieniają i brak bezpośredniego kontaktu z jakimkolwiek pracownikiem. ZDECYDOWANIE ODRADZAM

  abcug
  13 maja 2011 o 18:44

  Czy jest ktoś jeszcze kto założył u nich lokatę? Były jakieś problemy? Bardzo proszę o opinie.

  Mak
  5 lipca 2011 o 17:44

   Nie, nie miałem żadnych problemów a korzystam z ich produktów od kilku miesięcy.

   optymista
   27 lipca 2011 o 14:37

   Korzystam od kilku miesiecy – zalozylem kilka roznych lokat i jak na chwile obecna nie mam zadnych problemow z logowaniem/smsami/obsluga

   trethon
   2 sierpnia 2011 o 10:38

  Półtora tygodnia temu założyłem lokatę przez internet w IdeaBank. Do dzisiaj nie mam dostępu do niej – sms-y nie dochodzą. Mam wrażenie, że telefony do infolinii idą w kosmos, dopiero po wielokrotnych interwencjach przez telefon i w oddziale banku ktoś się zajął. Oczywiście udaje, że problemu nie ma i szuka winy wszędzie poza swoim bankiem. Mam powoli dosyć tego banku.

  niezadowolony
  22 września 2011 o 07:23

  Zgadzam sie z poprzednikiem mam lokaty i spotykaam się z problemami w obsłudze lokat.Juz postanowiłam zmienic bank.

  lipo
  5 października 2011 o 08:42

  No ja dzis tez mam problem z zalozeniem lokaty: „Lokata na dobry poczatek”, wszystko pieknie ladnie, na e-mail przyszedl login, ale SMS z haslem juz nie doszedl do mnie. Po interwencjach telefonicznych do IdeaBanku i sieci Play, z doradca IdeaBanku doszlismy do wniosku, ze to niby wina sieci Play, ze blokuja jakas tam grupe SMSow, ale chyba dam sobie siana z tym bankiem IdeaBank. Sami powinni ten problem rozwiazac z siecia Play. Ja nie zamierzam sie scierac, ide do nastepnego banku.

  Grzesiek
  11 października 2011 o 19:03

  Dziwnym trefem,nie doszedł mail z poleceniem przerwania lokaty,w placówce lokaty nie mogli zerwac.Rezultat -stracone otsetki za 3 miesiąca.Załuję,że skusiłam się na wysokie otsetki.

  hity
  19 października 2011 o 07:29

  Nie jest to 1st class bank!Raczej 3rd, jeśli już klasyfikować.Doradca pilnuje swojej kasy, więc wydzwania przed terminem zapadalności lokaty. Potem nie do uchwycenia, nawet nie reaguje na mejle.W sobotę 17 grudnia skończyły mi się lokaty, w piątek dogadałem z doradcą i wydałem formalną dyspozycję, że część środków z lokat przechodzi na inne, a część wraca na mój istniejący od miesięcy rachunek w Idea Banku. To istotne, co piszę, bo wszystkie operacje są w ramach tego jednego banku! Tylko wpisać w system polecenia i już załatwione.Prościej nie można. Ale nie w tym banku! Wszystko, wg doradcy mam do dyspozycji w poniedziałek rano. A tu niespodzianka. Sprawdzam, a na rachunku ani śladu operacji, środki zginęły w systemie. Zaplanowane przelewy nie mogą wyjść, bo nie ma kasy! Pilnie ślę priorytetowy mejl do doradcy, sprawdzam jeszcze , czy coś się zmieniło. Kompletna cisza, brak komunikacji. Czarne myśli. Dzwonię i szukam kolesia.I tak kilka razy, niby jego koledzy chcą pomóc i przełączają mnie na niego. Ale bez efektu! W końcu referuję dziewczynie o co chodzi, ta butnie informuje, że wszystko gra i pewnie „system” jeszcze „wgrywa” dane. Robi ze mnie idiotę, nie wiedząc, że na co dzień korzystam z podobnych systemów i wiem, co potrafią. C.d.n.

  jerzy
  20 grudnia 2011 o 12:00

  robi się wieczór, środków nadal brak, lokat nowych nie ma! Przed 20.00 dzwoni doradca i uspakaja, że wszystko jest pod kontrolą. Co za ulga, jednak nie uciekł z kraju z moimi środkami. Wciska kit, że to tylko system, jak zwykle, on jest o.k. Lokaty pojawiają się przed 21.00. Jest lepiej. Ale środków nadal brak. Piszę kolejny mejl i opisuję sprawę. Przed północą kolejna kontrola rachunku, środków brak. Godz.11.00 wtorek, środków nadal brak. Postanawiam zainteresować sprawą Komisję Nadzoru Finansowego i spytać o zgodność procedur z prawem bankowym i ustawą o nadzorze finansowym.Kto jest więc od 17.XII. godz.24.00 do teraz dysponentem moich lokat od 17.XII do 19.XII? i środków z nadwyżki od 17.XII do teraz? Bo ja nie byłem i nadal do części moich środków nie jestem! To taki standard u pana Czarneckiego?

  jerzy
  20 grudnia 2011 o 12:12

  ciąg dalszy poprzedniego odcinka na temat standardów w Idea Banku. 12.53 informacja mejlowa od doradcy, że „powziął” informację od swojego przełożonego, że środki już są na moim rachunku, w mejlu z choinką świąteczną prośba:”poleć nasze usługi innym znajomym”. Sprawdzam wtorek godz.14.40- środków brak. Zabawa w kotka i myszkę trwa. Straty moje rosną, konieczne przelewy wysyłam z innego banku z konta debetowego. To właśnie jest mój list z „rekomendacją” dla Idea Banku! Pytam sam siebie: czy pan Czarnecki wie jak to się kręci i na jakich zasadach?
  Może ktoś życzliwy podeśle mu moje wpisy.

  jerzy
  20 grudnia 2011 o 15:55

  Dziękuje za te informacje/opinie o tym banku, uchroniło to mnie przed tymi kłopotami jaki Pan miał z tym bankiem.

  mada
  19 stycznia 2012 o 10:31

  Dobrze że tutaj trafiłam, bo zastanawiałam się nad lokatą w tym banku. Warunki mają nawet interesujące, ale jak czytam te opinie o Idea Banku to zaczynam mieć wątpliwości. Nie chcę dzwonić na infolinię, w której nikt nie odbiera telefonu, ani nie chcę mieć problemów z logowaniem do konta… wolę oszczędzić sobie stresu.

  Hanka M.
  24 maja 2012 o 10:33

  W innych bankach nie ma problemu z lokatą (w ciągu paru minut zakładasz lokatę, kod dostaje się sms-em, na maila nr na który masz przelać daną kwotę)a w Idea Banku nawet założenie lokaty graniczy z cudem:)!!Już 12 dni czekam na maila po kilku interwencjach na infolinii i w oddziale. Pan Sebastian R., który jest moim opiekunem nie ma nawet dla mnie czasu. Beznadziejaaaaaaaaaaaaa….rozmowa tel. nie trwa nawet minutę….Nie polecam!!!

  Mona
  31 maja 2012 o 16:06

  Po przeczytaniu w/w opinii,nie założę w tym banku żadnej lokaty .Proszę udoskonalić system e-lokata ,aby nie było tak jak z Jerzym ! Powodzenia .

  Maria Górzna-Krzyżanowska
  24 czerwca 2012 o 22:39

  Dziękuję za informacje.Całe szczęście,że zanim założyłem konto w tym banku coś mnie podkusiło,aby go sprawdzić.Toż to jakaś MASAKRA!Bogu dzięki,że są życzliwi ludzie którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.Po przeczytaniu tego założyłem konto w Raiffaizen Banku.Może nie mają najwyższego oprocentowania,ale wszystko działa sprawnie.Za 75000 na 6% lokacie mam darmowe konto plus konto oszczędnościowe na 4%.Są też opcje dla mniej zamożnego klienta z darmowym kontem i kontem oszczędnościowym na 3,5%. Osobiście polecam.

  Janusz
  4 lipca 2012 o 17:46

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Konto firmowe BOŚ Bank

Informacje i opinie o kontach firmowych w banku BOŚ Bank Każde przedsiębiorstwo musi należycie kontrolować środki wpływające i wypływające z...

Zamknij