Lokaty Bank Pekao SALinki sponsorowane

Informacje i opinie o lokatach w banku Pekao S.A.

Sporym zainteresowaniem wśród społeczeństwa polskiego cieszą się lokaty półroczne i roczne. Zysk z oprocentowania kwoty rzędu kilku tysięcy złotych jest już odczuwalny przez inwestorów. Najwyższe oprocentowanie lokaty progresywnej 13 miesięcznej w banku Pekao SA wynosi średnio 4,35 % w stosunku rocznym. Zatem nieznacznie przewyższa stopę inflacji w Polsce (inflacja r/r  01.2011/12.2010-3,80 %).

Standardową lokatę w banku  Pekao SA można założyć na okres czasu od 1 do 36 miesięcy. Im dłuższa lokata tym większe oprocentowanie, a zatem większe zyski. Oprocentowanie lokaty Standardowej kształtuje się od 1 % do 2,75 %. Klienci oczekujący wysokiej stawki oprocentowania swoich pieniędzy, powinni założyć lokatę negocjowaną. Wówczas bank ustala indywidualnie stawki pomnażania oszczędności. Minimalna kwota do jej otwarcia wynosi 5 tys. zł. Bank Pekao SA poszerzył abecadło produktów o e-lokate. Dostęp do niej umożliwia usługa Pekao 24. Produkt tego typu otwierany jest na okres od 10 do 360 dni. Maksymalna stawka oprocentowania w e-lokacie wynosi 3,5 %.

Lokaty bankowe w banku Pekao S.A. – główne cechy:

Lokata standardowa

– okres czasu- od 1 do 36 miesięcy
– oprocentowanie w skali roku: 1%-2,75%

Lokata negocjowana

– indywidualne stawki pomnażania oszczędności

E-lokata

– okres czasu: 10-360 dni
– maksymalne oprocentowanie w skali roku wynosi 3,5 %
– minimalna kwota otwarcia wynosi 5 tys. zł

VN:F [1.9.22_1171]
Koniecznie oceń:
Rating: 4.0/10 (13 votes cast)
Lokaty Bank Pekao SA, 4.0 out of 10 based on 13 ratings
22 lutego 2011


Podobne


Tagi


Jedna opinia o Lokaty Bank Pekao SA

    Kiedyś Pekao SA uchodził za bardzo drogi bank. Przy każdej okazji pobierali jakieś ogromne prowizje. Miałam tam konto ale zrezygnowałam – w sumie tylko przez te wysokie koszty utrzymania, bo sentyment pozostał. Jestem ciekawa jak wygląda sprawa z lokatami, bo z tej usługi banku nigdy nie korzystałam, a mam trochę odłożonych pieniędzy i wolałabym dać je gdzieś na lokatę niż trzymać w skarpecie. Czy macie jakieś opinie na temat lokat w banku Pekao SA?

    Wanda
    24 maja 2012 o 10:39

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

commentluv
Przeczytaj inne:
Lokaty strukturyzowane w Kredyt Banku – kolejna subskrypcja

Lokaty strukturyzowane mają to do siebie, że dają więcej zarobić niż na standardowej lokacie, a mimo  to ryzyko inwestycyjne w...

Zamknij